24 Temmuz 2021 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Elektrik gitti huzur bitti!
Lüleburgaz’da borcundan dolayı elektriği kesilen vatandaş, borcu ödemesine rağmen dairesine 48 saattir elektrik verilmediğini iddia ederek duruma tepki gösterdi.
Lüleburgaz # 21 Kasım 2020 Cumartesi 07:51

Çınar TÜRKMEN

Lüleburgaz’da yaşayan Asuman Dalkıran adlı vatandaş, borcundan dolayı kesilen elektriğinin borcunu ödemesine rağmen 48 saattir verilmediğini iddia ederek duruma tepki gösterdi.

Eski Kırklareli Caddesi’nde bulunan Huzur Apartmanı’nda yaşayan Dalkıran’ın iddiasına göre, yaşadığı dairenin elektriği, geçmiş borcu nedeniyle ekipler tarafından kesildi.

Elektriğin kesilmesinin ardından fatura ödeme merkezine giderek borcunu ödediğini söyleyen Dalkıran, 24 saat içinde daireye elektrik verileceğinin söylendiğini ancak 48 saattir elektrik verilmediğini belirtti.

Hasta ve yalnız yaşadığını belirten Dalkıran, dairede elektrik olmaması nedeniyle mağdur olduğunu belirterek: “TREPAŞ’a, elektrik açma-kapama merkezine gittim. Rahatsızlığım olduğu için araya insanları koydum. Elektriğim şu anda kapalı vaziyette. 48 saattir elektriğim açılmamış durumda. Yalnız yaşayan bir insanım, ilgilenecek kimsem yok. Borçtan dolayı kestiler ama ödendiği halde elektrik gelmedi. Komşuları rahatsız edemiyorum, telefonumu şarj edemiyorum, alt komşum işten geldiğinde telefonumu şarj edebiliyorum. Oğlum İzmir’de, telefonla bana ulaşamıyor. Acil bir şey olsa kime nasıl ulaşacağım? Bir insanın hayatı söz konusu. Bu evde cihaza bağlı yaşayan biri de olabilirdi. Hasta halimle, kesilen elektriği açtırmak için yollara düştüm. 48 saatte bir elektrik açılmaz mı? 24 saat içinde açılacak dendi, açılmadı. Araya hafta sonu girecek, yine karanlıkta kalacağım” diye konuştu.

Elektrik olmadığı için buzdolabındaki yiyeceklerin de bozulduğunu, kurtarabildiği bazı yiyecekleri de balkona çıkardığını belirten Dalkıran: “Buzdolabında her şey mahvolmuş durumda. İçindekilerden ne kurtarabildiysem karanlıkta, mum ışığında yemek yaptım. Diğer malzemeleri soğukta dursun diye balkona çıkardım” dedi.

 

 

Bu haber 6059 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter