25 Şubat 2021 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Tarım ve Orman İl Müdürü değişti
Lüleburgaz # 20 Ocak 2021 Çarşamba 07:50

Çınar TÜRKMEN

Kırklareli Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’ne Mehmet Aksoy görevlendirildi.

 İl Tarım ve Orman Müdürlüğü görevinden 12 Ocak’ta ayrılan Veteriner Hekim Funda Eylem Özel'in ardından İl Müdürlüğü’ne Mehmet Aksoy görevlendirildi.

Görevine başlayan Mehmet Aksoy yaptığı açıklamada: “Tarımsal üretimde önemli bir merkez konumunda olan yeşilin ve mavinin büyüleyici güzellikleriyle bezenmiş Kırklareli ilimize, valimiz Sayın Osman Bilgin'in tensipleri ile Tarım ve Orman İl Müdürü olarak görevlendirilmiş bulunmaktayım. Bu vesileyle Kırklarelili vatandaşlarımızı ve çiftçisini muhabbetle kucaklıyorum. Kırklareli Tarım ve Orman İl Müdürlüğü olarak gıda, tarım, orman, hayvancılık ve balıkçılık sektörlerimizin ilimiz için ne denli öneme sahip olduğunun farkındayız. Bu farkındalık etrafında Kırklarelili çiftçi, üretici ve yetiştirici örgütlerimiz, Tarımsal Kalkınma Kooperatiflerimiz, tarıma girdi sağlayan tüm kamu ve özel sektör kuruluşları olan sektör paydaşlarımızla birlikte üretim seferberliği içerisinde canla başla çalışacağımızı buradan müjdelemek isterim” dedi.

MEHMET AKSOY KİMDİR?

1972 yılında Malatya'da doğan Mehmet Aksoy; Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesinden ziraat mühendisi olarak mezun oldu.

İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi P.D.R. eğitimi alan Aksoy, İstanbul Aydın Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesinde mimarlık yüksek lisansı yaptı.

Özel sektörde iş hayatına başlayan Aksoy, Tarım Bakanlığı-İstanbul Tarım İl Müdürlüğü Proje ve İstatistik Şube Müdürlüğü (Mühendis), Halkalı Ziraat Mektebi (Mühendis,Öğretim Görevlisi), Halkalı Tarımsal Yayım ve Hizmet içi Eğitim Merkezi Müdürlüğü (Mühendis, Öğretim Görevlisi), Tarım ve Köyişleri Bakanlığı-İstanbul Zirai Karantina Müdürlüğü  (İnspektör), İstanbul Fatih İlçesi, Fatih Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü (Müdür), İstanbul Aydın Üniversitesi (İstanbul) Mimarlık ve Mühendislik Bölümü Öğretim Görevlisi, Zeytinburnu’da Ziraat Mühendisi olarak çalıştı.

 13 Ocak 2021 tarihinden itibaren Kırklareli Tarım ve Orman İl Müdürlüğünde müdür olarak görevlendirilen Aksoy, çeşitli vakıf ve derneklerde yönetim kurulu üyeliği aynı zamanda sosyal yardımlaşma ve dayanışma konularında çalışmalar yapan bir vakıfın 20 yıl genel sekreterliğini yaptı.

Süs bitkileri yetiştiriciliği konularında bakanlıkça 2 kitabı yayınlanan Aksoy, bakanlığın eğitimcisi olarak fümigasyon ve inspektör eğitmenliği yaptı.

Kalkınma Ajansı projelerinde editörlük ve mantıksal çerçeve matrisi çalışmaları bulunan Aksoy, evli ve üç çocuk babası.

 

 

Bu haber 4447 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter