25 Şubat 2021 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Lüleburgaz’da 22 bin 958 öğrenci karne aldı
Lüleburgaz’da 1959 okul öncesi, 13 bin 965 ilköğretim ve 7 bin 34 ortaöğretim olmak üzere toplam 22 bin 958 öğrenci karne heyecanı yaşadı.
Lüleburgaz # 23 Ocak 2021 Cumartesi 06:36

Çınar TÜRKMEN

Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürü Cihan Erdem, Lüleburgaz’da 1959 okul öncesi, 13 bin 965 ilköğretim ve 7 bin 34 ortaöğretim olmak üzere toplam 22 bin 958 öğrencinin karne heyecanı yaşadığını söyledi.

Erdem, 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın ilk döneminin sona ermesi dolaysıyla yayınladığı mesajda: “2020-2021 Eğitim ve Öğretim yılının ilk dönemini tamamladık. Güzel ve başarılı geçen bir dönemin en güzel sembolü olan karne dağıtımını ülkemizdeki Covid-19 salgını nedeniyle maalesef yüz yüze gerçekleştiremedik. Kısa bir moladan sonra öğrencilerimizle birlikte ikinci döneme yüz yüze eğitim şeklinde geri döneceğimizi ümit ediyoruz. Lüleburgaz ilçemizde 1959 okul öncesi, 13 bin 965 ilköğretim ve 7 bin 34 ortaöğretim olmak üzere toplamda 22 bin 958 öğrencimiz karne heyecanı yaşadı. Bu dönemde ilçemizde 1962 öğretmenimiz öğrencilerimizin başarıları için çaba sarf etti. Bu sene 25 Ocak 2021 Pazartesi günü başlayacak yarıyıl tatil süresine ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil süresi de eklenecek ve 21 günün sonunda 15 Şubat Pazartesi günü okullarımız eğitim ve öğretime başlayacaktır” dedi.

ÖĞRETMEN, ÖĞRENCİ VE VELİLERE MESAJ

Milli Eğitim Müdürü Erdem, mesajında öğretmen, veli ve öğrencilere de seslendi.

Öğretmenlere seslenen Erdem: “Değerli meslektaşlarım, içinde bulunduğumuz değişim ve dönüşüm sürecinde her koşulda çocuklarımızın yanında olan, geleceğimizin teminatı çocuklarımız için hiç durmadan canla başla çalışan siz meslektaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Eğitim adına yapılan her çalışma, devletimizin ve milletimizin kaderini doğrudan ilgilendirmekte ve etkilemektedir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki çalışmalarınızda da bu şuurda olacağınıza yürekten inanıyorum” dedi.

Erdem, velilere yönelik mesajında: “Kıymetli velilerimiz, eğitim ve öğretimdeki hedefimize yürürken, çocuklarımıza ihtiyaç duyacakları istikrarlı ve güvenli okul ortamı sağlamak amacıyla anne-baba, öğretmen ve okul idaresi arasında ortak paylaşıma dayalı yakın ve sıcak bir ilişki kurulmasının gerekliliği kaçınılmazdır. İçinde bulunduğumuz olağanüstü süreçte, eğitimin üç önemli sacayağından biri olan sizler, öğrencilerimize ilginiz, sevginiz ve sabrınızla destek oldunuz” ifadelerine yer verdi.

“EN BÜYÜK FEDAKÂRLIĞI SİZLER YAPTINIZ”

Öğrencileri de unutmayan Erdem: “Sevgili çocuklarımız,  şüphesiz ki bu dönemde okullarınızdan, arkadaşlarınızdan, sosyal çevrenizden uzak kalarak, maske-mesafe-temizlik kurallarına olgunlukla uyarak en büyük fedakârlığı sizler yaptınız. Uzaktan eğitim sürecinde sorumluluk bilincinizden ödün vermeyerek derslerinizi evlerinizden özenle takip ettiniz. Öğrenmek ve başarmak için inanarak verdiğiniz mücadele her türlü takdiri hak ediyor. Ara tatil dönemini evlerinizde verimli bir şekilde geçireceğinize inanıyor, sizlerle okullarımızda tekrar buluşacağımız günleri özlemle bekliyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle,  ilçemizin eğitim-öğretim sürecine verdikleri samimi desteklerden dolayı okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyor, sağlıklı ve huzurlu bir yarıyıl tatili geçirmelerini diliyorum” dedi.

Bu haber 1116 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter