25 Şubat 2021 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
“Geleceğin ellerinden akıp gitmesin”
Lüleburgaz # 23 Ocak 2021 Cumartesi 06:11

Haber Merkezi

Lüleburgaz İstek Okulları’ndan sınıf öğretmeni Hatice Güzide Özdemir ve öğrencileri, 'Geleceğin Ellerinden Akıp Gitmesin' adlı e-Twinning projesinde yer alıyor.

Öğrencilere su tasarrufunun öneminin anlatılarak, su kaynaklarını en etkili bir şekilde kullanmak ve su tasarrufu yapmayı sağlamayı amaçlayan projede Türkiye ve yurtdışından 13 ortak yer alıyor.

Türkiye’den Antalya, Ordu, İstanbul, Adapazarı, yurtdışından ise Azerbaycan ve Romanya’danokulların yer aldığı projede Lüleburgaz’dan İstek Okulları Sınıf Öğretmeni Hatice Güzide Özdemir ve Şehit Mednan Tuna İlkokulu’ndan Seviye Dalgın bulunuyor.

Uluslararası e-Twinnig projesinde, pandemi nedeniyle su kullanımının artması, hastalığa yakalanmaktan korkan insanların ellerini oldukça sık yıkamaya ve temizliğe çok daha fazla önem vermeye başlaması, bunun yanı sıra evde geçirilen sürenin de artmasıyla su tüketiminde büyük bir artış olması nedeniyle suyun dünyadaki varlığını devam ettirebilmek için mevcut su kaynaklarını etkili bir şekilde kullanmak ve küçük hamlelerle büyük bir su tasarrufu yapmayı sağlamak amaçlanıyor.

 

 

Bu haber 644 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter