25 Şubat 2021 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Muhalefete saldırılara tepki
Kırklareli # 23 Ocak 2021 Cumartesi 06:08

Sedat EVREN

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ile Yeniçağ Gazetesi’nin Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu'nun kimliği kişi ya da kişilerce saldırıya uğramasına Kırklareli'de siyasi partilerden ortak tepki geldi.

Gelecek Partisi İl Başkanlığı’nda düzenlenen ortak basın açıklamasına İYİ Parti İl Başkanı Hilmi Hersek. Merkez İlçe Başkanı Nagihan Alpsoy Özçelik, DEVA Partisi Merkez İlçe Başkanı Sinan Yıldırım, Yeniden Refah Partisi Kırklareli İl Başkanı Kemal Şar da katılarak destek verdi.

Hazırlanan ortak basın açıklamasını Gelecek Partisi Kırklareli İl Başkanı Mehmet Yıldız okudu.

Yıldız, saldırıların temelinde siyasete hakim kılınan kutuplaşma ve nefret dili yattığını belirtti.
Planlı olduğunu düşündükleri saldırıların kendilerini bu yoldan vazgeçiremeyeceğinin altını çizen Yıldız: “Bizler bu alçak oyunlarla yolunuzdan vazgeçecek değiliz, yine bilmeliler ki bu ve benzeri  şekilde yapılan  alçaklıkların her zaman karşısında olacak ve  bu gibi olayların karşısında dimdik durarak mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

Gelecek Partisi İl Koordinatörü Avukat Şenol Gürşan da: “30 yıldır avukatlık yapıyorum. Bu bir saldırı değil öldürmeye teşebbüstür. Saldırıya uğrayan arkadaşımıza geçmiş olsun dileğimizi ilettik. Bilinmelidir ki bizi bu saldırılar yıldıramaz, 12 Eylül öncesine döndüremez. Saldırıyı yapanları kınıyorum” ifadelerini kullandı.

 

Bu haber 510 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter