28 Şubat 2021 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Vergi Haftası başladı
Kırklareli # 23 Şubat 2021 Salı 06:05

Haber Merkezi

1990 yılından itibaren her yıl Şubat ayının son haftası kutlanan Vergi Haftası, bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle törenlerle kutlanamayacak.

Bu yıl 32’ncisi kutlanacak Vergi Haftası’nda, vergi ödemenin en temel ilkelerinden birinin, toplumsal sınıf farkı tanımadan tüm vatandaşların bu görevi yerine getirmeleri olduğu belirtildi.

Kurumdan yapılan yazılı açıklamada: “Vergiyi kısaca devletin gerçek ve tüzel kişilere yüklediği ekonomik yükümlülük, olarak açıklayabiliriz. Devletin bizlere yüklediği bu ekonomik yükümlülüğün asıl işlevi, devlet harcamalarını karşılayacak yol, su, elektrik, sağlık gibi altyapı hizmetlerini sağlayabilmektedir. Vergi ödemenin en temel ilkelerinden biri, toplumsal sınıf farkı tanımadan tüm vatandaşların bu görevi yerine getirmeleridir. Vergi haftasında vatandaşlarımıza vergi vermenin bir ödev, bir zorunluluk olmaktan ziyade bir vatandaşlık görevi olduğunu hatırlamamız gerekmektedir. Vergiye gönüllü uyumun artırılması ve teknolojiyi kullanarak hızlı bir şekilde mükelleflerimize kaliteli hizmet sunulması başta Gelir İdaresi Başkanlığımız olmak üzere Dairemizin de öncelikli misyonumuzu oluşturmaktadır" denildi.

 

Bu haber 169 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter