13 Mayıs 2021 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Dedeoğlu ailesinin acı günü
Lüleburgaz’ın tanınmış isimlerinden Hakan Dedeoğlu’nun ağabeyi emekli kaptan pilot Haluk Dedeoğlu, yakalandığı amansız hastalık nedeniyle hayatını kaybetti.
Lüleburgaz # 23 Şubat 2021 Salı 06:11

Çınar TÜRKMEN

Dedeoğlu ailesinden, Türk sivil havacılığının tanınmış isimlerinden olan emekli kaptan pilot Haluk Dedeoğlu, bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Dedeoğlu'nun bir süredir kanser tedavisi gördüğü öğrenildi.

Lüleburgaz’ın önceki dönemlerde belediye başkanı aday adayı ve milletvekili aday adayı olan Hakan Dedeoğlu’nun ağabeyi olan Haluk Dedeoğlu,  22 Şubat’ta Ataköy 5'nci Kısım Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

1973 yılında Hava Harp Okulu'ndan mezun olan Haluk Dedeoğlu, 1989 yılında Hava Kuvvetleri'nden ayrılarak 1990 yılında sivil havacılık sektörüne adım attı.

İstanbul Havayolları’nda 8, Noble Havayolları’nda 2, Pegasus Havayolları’nda 15 ve Tailwind Havayollarında 3 yıl uçan Haluk Dedeoğlu, Hava Kuvvetleri ile birlikte toplam 45 yıllık bir havacılık tecrübesine sahipti.

Son olarak Kaptan Öğretmen Pilot olarak Tailwind Havayolları'nda görev yapan Dedeoğlu 2017 yılında son uçuşunu gerçekleştirerek emekli olmuştu.

 

Bu haber 6248 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter