28 Şubat 2021 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
ÇİMSE-İŞ ÜYELERİNİN YÜZLERİ GÜLÜYOR
Kırklareli # 23 Şubat 2021 Salı 06:18

Çimse-İş Sendikasına üye iş yerlerinde imzalanan sözleşmeler ile üye işçiler rahat bir nefes aldı. İmzalanan yeni dönem toplu iş sözleşmelerinde elde edilen zamlar ve sosyal haklar Çimse-İş üyelerinin yüzlerini güldürdü.

Pandemi sebebiyle ulusal ve küresel anlamda ekonomik zorlukların yaşandığı bir ortamda Çimse-İş Sendikası yapmış olduğu sözleşmelerde örgütlü bulunduğu Schott Orim Cam San. ve Tic. A.Ş, Remsan Refrakter Malzeme San. ve Tic. A.Ş, Klüh Destek Ve Profesyonel Hizmetler  Tic. A.Ş, Arslan Tuğla San. ve Tic. A.Ş’de üyelerine ekonomik anlamda büyük katkı sağladı. Yapılan sözleşmelerde ortalama zam oranı %27 olurken neredeyse enflasyon oranının iki katına ulaşıldı.

Göreve geldiği günden itibaren sendikamızı her alanda ileriye taşıyan Sayın Genel Başkanımız Zekeriye Nazlım, yaptığımız toplu iş sözleşmelerinde sistem sendikacılığı politikasıyla hem iş barışını sağladı hem ücrette adaleti tesis etti. Üretmek, kazanmak ve kazandırmak adına güzel kararlar alan Sayın Genel Başkanımız, ben değil biz anlayışını, haksız rekabeti önleme çabasını bu sözleşmelerle bir kez daha gösterdi.

KIDEMLİ İŞÇİLİK ÖN PLANA ÇIKTI

Çimse-İş Sendikasının yaptığı sözleşmelerde seyyanen zamlar ve sosyal hakların yanı sıra kıdemli işçilik de ayrıca ön plana çıktı. Kıdem yılına yönelik yapılan ek zamlar, yıllarını emek ve alın terine vermiş istikrarlı işçilerin yüzünü daha çok güldürdü.

İŞ KIYMET GRUPLARI VE SİSTEM SENDİKACILIĞI

Profesyonel danışman firmalar ve akademisyenler tarafından oluşturulan iş kıymet grupları yürürlüğe konularak işe giriş ücret skalaları oluşturuldu ve sistem sendikacılığı hayata geçirildi.

TEDBİRLER ÜRETİMDE SÜREKLİLİĞİ SAĞLADI

Çimse-İş Sendikası örgütlü bulunduğu iş yerlerinde üyelerine yaptığı pandemi uyarıları ve tedbirler hakkındaki bilgilendirmeleri sayesinde iş yerlerinde Covid-19’a bağlı büyük sorunların yaşanmasına engel olarak üretimin sürekliliğini sağladı.  Böylelikle hem ülkemiz hem işverenler hem de emekçi işçiler kazandı.

T.Çimse-İş Sendikası olarak başta sağlık çalışanları olmak üzere büyük bir fedakarlıkla görevlerine devam eden tüm emekçilere minnettarız.

SENDİKALI OLMANIN ÖNEMİ ORTAYA ÇIKTI

İşverenlerin de işçilerin zor günler geçirdiği bir dönemde Çimse-İş üyeleri sendikalı olmanın güveni içerisinde üretmeye, kazanmaya ve kazandırmaya devam ederken sendikalı olmayan iş yerlerindeki emekçiler ise endişe içerisinde çalışmaya devam ediyor. Çimse-İş Sendikası sektörde faaliyet gösteren tüm işçileri örgütlenmeye davet ederken yapılan son sözleşmelerin önemine dikkat çekiyor.

İmzalamış olduğumuz Toplu İş Sözleşmesinin üyelerimize, iş yerlerimize, işverenlerimize, Türk İşçi Hareketine hayırlı olmasını dileriz.

Bu haber 647 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter