13 Mayıs 2021 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Tedbir oldu ‘kevgir’!
1 Mart’tan itibaren illerdeki risk durumuna göre başlayacak olan ‘kademeli normalleşme’ için gün sayılırken, Lüleburgaz caddelerinde oluşan yoğun kalabalık tedirgin etti. Hayat Eve Sığar uygulamasında Lüleburgaz’daki ‘yüksek riskli’ kırmızı alanların arttığı görüldü.
Lüleburgaz # 23 Şubat 2021 Salı 07:04

Haber Merkezi

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Aralık ayından bu yana uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması, belirli yaş grupları için getirilen kısıtlamalar ile maske ve sosyal mesafe tedbirleri yerini rehavete bıraktı.

Kasım ayında riskli alanların tavan yaptığı Lüleburgaz’da yaklaşık 3 aydır uygulanan tedbirler başta sonuç verse de bu gidişle 1 Mart’tan itibaren risk durumuna göre normalleşmeye başlayacak iller arasında Kırklareli yer alamayacak.

Dün Lüleburgaz’ın merkezinde oluşan yoğun kalabalık nedeniyle polis ekipleri sık sık uyarı anonsu yaptı. Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüs risk haritasında Lüleburgaz’daki ‘yüksek riskli’ kırmızı alanların arttığı görüldü.

1 Mart itibarıyla, belirlenen kriterler çerçevesinde 4 risk seviyesinde il hıfzıssıhha kurulları ‘kademeli normalleşme’ kararı alabilecek.

 

 

 

Bu haber 4615 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter