20 Nisan 2021 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Çiftliklerde muhasebe veri ağı çalışması
Kırklareli # 25 Şubat 2021 Perşembe 06:17

Haber Merkezi

Kırklareli’de Çiftlik Muhasebe Veri Ağı 2021 yılı katılım anlaşmaları imzalanmaya başlandı.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından tarımsal işletmelerin gelir, gider ve faaliyetlerine ilişkin muhasebe verilerinin toplanması, depolanması ve istatistikî değerlendirmelerinin yapılması amacıyla oluşturulan sistemin 2021 yılı çalışmaları Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğü tarafından yürütülüyor.

Bakanlığın belirlemiş olduğu işletme kriterlerine uygun çiftçiler ile imzalanan katılım anlaşması uyarınca 2021 yılında 43 çiftçi için yıl başından yıl sonuna kadar muhasebe verileri anket çalışmaları devam edecek.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada: “2021 yılı için 43 üreticimizden 34 üretici ile katılım anlaşmaları imzalanmış olup çalışmalar devam etmektedir. Avrupa birliği ile uyumlu hazırlanan ve işletmelerin yıllık teknik, malî veya ekonomik tablolarının izlenebilirliğini sağlamak adına gönüllülük esasına dayalı Çiftlik Muhasebe Veri Ağına kayıtlı üreticilerimizin yıl içerisinde tarımsal girdi, çıktıları kayıt altına alınarak Bakanlığımız tarımsal politikaları adına yol gösterici olan bir veri tabanı oluşturulmaktadır” denildi.

 

 

Bu haber 326 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter