20 Nisan 2021 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Bir ASM’den iki şampiyon
Lüleburgaz # 03 Mart 2021 Çarşamba 06:07

Çınar TÜRKMEN

21 Şubat’ta sağlıkçılar için koşulan 41. Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu’nda dereceye giren Lüleburgaz 2 No’lu Aile Sağlığı Merkezi’nde (ASM) görevli Dr. Reyhan Demirel ve hizmetli Ümit Er’in başarı görev yaptıkları merkezde sevinçle karşılandı.

50-54 yaş grubunda 1. olan Dr. Reyhan Demirel ve 45-49 yaş grubunda 2. olan Ümit Er’e 2. No’lu  ASM’de düzenlenen törenle kupa verildi.

Lüleburgaz’dan 2 sağlıkçının uluslararası koşuda derece yapmasının sevindirici olduğunu belirten 2 No’lu ASM yöneticisi Dr. Bülent Önder: “1 yılı aşkın süredir Covid-19 ile amansız bir savaş içindeyiz. Bütün sağlık çalışanları olarak ülkemizi bu illetten kurtarmak için ölümüne mücadele veriyoruz. Özverili çalışmalarımızla bütün dünyanın takdirini kazandık. Bu arada maalesef birçok meslektaşımız şehit oldular. Böylesi ağır çalışma koşullarına rağmen arkadaşlarımızın uykularında, özel yaşamlarından vazgeçerek antrenman yapmaları ve Türkiye çapında derece yapmaları her türlü övgünün üstündedir. Bizi en güzel şekilde temsil ederek 2 No’lu ASM’nin adını bütün Trakya’ya duyuran sporcularımızı candan kutluyoruz. Bilsinler ki bizim desteğimiz her zaman onlarla olacaktır” dedi.

 

 

 

Bu haber 784 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter