20 Nisan 2021 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Saadet Erbakan’ı andı
Kırklareli # 03 Mart 2021 Çarşamba 06:31

Haber Merkezi

Milli Görüş lideri, 54. Refahyol Hükümeti’nin Başbakanı merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın 10’uncu ölüm yıldönümü dolayısıyla bir açıklama yapan Saadet Partisi Kırklareli İl Başkanı Mustafa Abdurrezzak, “Erbakan’ın çizgisi Saadet Partisi’nin çizgisidir” dedi.

Merhum Erbakan’ın hayatı boyunca maddi ve manevi kalkınmanın, yerli ve milli bir duruşun, üreten bir ekonominin, birlik ve beraberliğin mücadelesini verdiğine vurgu yapan Abdurrezzak: “Bugün bu mücadelenin adı ve adresi Saadet Partisi’dir. Saadet Partisi, bu aziz milletin özüdür, ruhudur, mayasıdır. Kardeşliğin, birlik ve beraberliğin teminatıdır. Geçen her gün, yaşanan her olay, tecrübe ettiğimiz her gelişme onun mücadelesini daha anlamlı ve daha önemli hale getiriyor” ifadelerini kullandı.

“BÜYÜK HEDEFLERİN İNSANI İDİ”

Merhum Necmettin Erbakan’ın hayatı boyunca iyinin, doğrunun, güzelin, faydalının mücadelesini verdiğine dikkat çeken Mustafa Abdurrezzak: “O küçük hesapların değil, büyük hedeflerin insanı idi. Bir ilim, fikir, aksiyon ve devlet adamı olarak Erbakan’ın ufkunu, vizyonunu, azmini, mücadelesini ve asaletini çok daha iyi anlıyoruz. Kendisini, vefatının 10. yılında rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

 “Geleceği saadet partililer inşa edecektir bunda hiç kimsenin şüphesi olmasın” diyen Mustafa Abdurrezzak; “Çünkü Saadet Partisi; bu aziz milletin özüdür, ruhudur, mayasıdır. Kardeşliğin, birlik ve beraberliğin teminatıdır. Saadet Partisi; kutuplaşmanın değil, kucaklaşmanın teminatıdır. Saadet Partisi; yolsuzluğun, israfın, rüşvetin, adam kayırmanın olmadığı, yetim hakkının yenmediği bir Türkiye’nin teminatıdır. Saadet Partisi; zenginin, zadegânın değil, fakir fukaranın hakkının korunduğu bir Türkiye’nin teminatıdır. Saadet Partisi; işçinin, memurun, emeklinin, asgari ücretlinin yüzünün güldüğü müreffeh bir Türkiye’nin teminatıdır. Saadet Partisi; çiftçinin, esnafın, emekçinin yanındadır. Saadet Partisi; yaşanabilir Türkiye’nin, yeniden büyük Türkiye’nin, yeni bir dünyanın teminatıdır. Çünkü Saadet Partisi; siyaseti mevki ve makam için değil, Allah rızası için yapan, tertemiz bir kadronun adıdır. Bu kadronun tek bir derdi vardır; o da bu ülkeye, bu millete olan aşkıdır, sevdasıdır. Şüphesiz ki zafer inananlarındır ve zafer yakındır” ifadelerini kullandı.

 

 

Bu haber 365 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter