25 Mayıs 2022 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
“Destekler yetersiz, esnaf can çekişiyor”
Kırklareli # 04 Ağustos 2021 Çarşamba 06:31

Barış ÖĞRETMENOĞLU

Kırklareli’de çalışma ziyaretleri çerçevesinde oda ve borsalar ile esnafları ziyaret eden CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu; “Destekler yetersiz, esnaf can çekişiyor” değerlendirmesinde bulundu.

TBMM’nin tatile girmesinin ardından seçim bölgesinde çalışmalarına devam eden Kırklareli Milletvekili Gündoğdu, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası, Kırklareli Esnaf Sanatkârlar Odası ve Tüm Oda Başkanlarını, Kırklareli Ticaret Borsası, Kırklareli Kent Konseyi Yönetim Kurulu, Kırklareli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanlığı, Kırklareli Balkan Türkleri Göçmenler Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti.

STK ziyaretlerinin ardından Kırklareli merkezde Karaumur ve Eski Hastane Caddesi’nde esnaf ziyaretleri yapan Gündoğdu; “Salgın dönemi yaklaşık bir buçuk yıldır alınan hatalı kararlar nedeniyle tüm esnaf yaşam savaşı veriyor, siftahsız kepenk kapatıyor, borcu borçla çevirmeye çalışıyor. Vergileri ve SGK primleri ödenemiyor, banka borçları her geçen gün katlanarak büyüyor. Salgın sürecinde yapılan küçük destekler esnafa can suyu bile olamamış, destekler yetersiz ve sorunların çözümüne çare olmaktan uzak kalmış.  Yaşadığımız tüm zorluklara rağmen bu sıkıntılı süreci hep birlikte, dayanışma içerisinde atlatacağız, daha güzel bir Türkiye ve daha güzel bir Kırklareli için mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

Bu haber 328 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter