22 Ocak 2022 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
T.C. LÜLEBURGAZ 2. İCRA DAİRESİ 2021/6435 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Resmi İlanlar # 16 Aralık 2021 Perşembe 07:26

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Satışa konu taşınmaz Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Kurtuluş Mahallesi, 389 ada 4 parselde kayıtlı zemin kat (1) nolu bağımsız bölüm numaralı mesken vasıflı taşınmazdır. Mesken 389 ada 4 parsel numaralı 532,91m² alanlı arsa vasıflı ana taşınmaz üzerinde; zemin+3 normal katlı olarak inşa edilmiş, Nur Apartmanı olarak adlandırılmış yaklaşık 30-31 yaşlarında bina bulunmaktadır. Binanın zemin ve diğer her katında 2 adet daire bulunmakta olup toplamda bina genelinde 8 adet daire mevcuttur. Bina dış cephesi; mantolama üzeri, akrilik tipi dış cephe boyalıdır. Bina ana giriş kapısı cam bölmeli demir kapı, merdiven korkulukları demir mamüldendir. Bina ana giriş bölümü, kat sahanlık zeminleri ve merdiven basamakları mermer kaplama, giriş bölümünde duvarları boyalıdır. Binada asansör ve yangın merdiveni bulunmamaktadır. Otopark imkanı bulunmayan binada, ısınma ihtiyacı bireysel kombi sistemi ile karşılanacak şekilde tesisat bulunmaktadır.1 bağımsız bölüm numaralı 1/8 arsa paylı Mesken: binanın zemin katında yer almakta olup, kuzey-güney-batı olmak üzere üç cephesi bulunmaktadır. Bina girişine göre sağ-yanda yer almaktadır. Konu taşınmaz; 2 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo, 1 wc, 1 antre ve 1 balkon hacimlerinden ibaret olup, yaklaşık 88,00m² net kullanım alanlıdır. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları ahşap doğrama, pencereleri ve balkon kapısı pvc doğramadır. Zeminler; salon ve oda hacimlerinde laminat parke kaplama, mutfak ve ıslak hacimlerde ise seramik kaplamadır. Duvarlar; oda hacimlerinde saten boyalı, ıslak hacimlerde ise; tavan kadar fayans kaplamadır. Tavanlar, tavan boyalıdır. Mutfakta; mutfak dolabı ve tezgâhı, banyoda; vitrifiyeler bulunmaktadır. Taşınmazın ısınma ihtiyacı doğalgaz yakıtlı kombi ile karşılanmaktadır. Daire bakımlı durumdadır.
Adresi : Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Kurtuluş Mahallesi, Topuz Siteleri Sokak, No:8, Nur Apartmanı, Kat:Zemin, Daire:1(kapıda 2 numara çakılıdır) posta adresinde yer almaktadır.
Yüzölçümü(net kullanım alanı) 88 m2
Arsa Payı 1/8
İmar Durumu Dosyasında mevcut Tapu Kaydı Belgesine göre; dava konusu taşınmazın üzerinde bulunduğu 389 ada 4 parsel numaralı taşınmaz; (A-5) ayrık nizamda, Taks:0,40 ve Hmax:15,50m/5 kat olacak şekilde Konut Alanı imar plan fonksiyonuna sahiptir. Parselin terki bulunmamaktadır.
Kıymeti 250.000,00 TL
KDV Oranı %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü 10/02/2022 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü 10/03/2022 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : LÜLEBURGAZ ADLİYESİ 4. KAT MEZAT SALONU -- KIRKALRELİ/LÜLEBURGAZ -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/6435 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

 

Bu haber 361 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter