16 Ağustos 2022 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
T.C. LÜLEBURGAZ 2. İCRA DAİRESİ 2019/6649 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Resmi İlanlar # 05 Ocak 2022 Çarşamba 06:34

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Kırklareli İli Lüleburgaz İlçesi GÜNDOĞU Mahallesi çoban yolu istanbul asfaltı arası Mevkii639 Ada 551 Parsel numaralı 1.068,00m2 yüzölçümlü arsa üzerineinşaa edilmiş zemin kat 2 nolu bağımsız bölüm Nolu mesken niteliğindeki taşınmazın tamamını satılacaktır. Satışa konu taşınmaz 639 ada 551 parsel numaralı 1068,00m2alanlı arsa vasıflı taşınmaz üzerinde;bodrum+zemin+4 normal katlı olarak inşa edilmiş,Suyolcular sitesi olarak adlandırılmış yaklaşık 26+27 yaşlarında bina bulunmaktadır.Binanın zemin ve diğer her katında 5 adet daire bulunmakta olup toplamda bina genelinde 25adet daire mevcuttur.Bina dış cephesi;mantolama üzerine ,akrilik tipi dış cephe boyalıdır.Bina ana giriş kapısı cam bölmeli demir kapı,merdiven korkulukları demir mamüldendir.Bina ana giriş bölümü ,kat sahanlık zeminleri ve merdiven basamakları mermer kaplama,giriş bölümünde duvarları boyalıdır.Binada asansör ve yangın merdiveni bulunmamaktadır.Otopark imkanı bulunmayan binada,ısınma ihtiyaci bireysel kombi sistemi ile karşılanacak şekilde tesisat bulunmaktadır.2 bağımsız bölüm numaralı 2/50arsa paylı meskenbinanın zemin katında yer almakta olup,güney-doğu-batı olmak üzere üç cephesi bulunmaktadır.Aata caddesi üzerinde bulunan bina girişine göre ön cephede sol-yandan yer almaktadır. Konu taşınmaz projesine göre ;2 oda ,1 salon,1mutfak,1banyo,1wc,1antre ve 2 balkon hacimlerinden ibaret olup,yaklaşık 70,00m2 net kullanım alanlıdır.Daire giriş kapısı çelik kapı,iç kapıları ahşap doğrama,pencereleri ve balkon kapısı pvc doğramadır. Zeminler ;salon ve oda hacimlerinde marley kaplama,mutfak,antre ve ıslak hacimlerde ise seramik kaplamadır.Duvarlar oda hacimlerinde saten boyalı ,ıslak hacimlerde ise ;tavan kadar fayans kaplamadır.Tavanlar,tavan boyalıdır.Mutfakta;mutfak dolabı ve tezgahı,banoyda;vitrifiyeler bulunmaktadır.Taşınmazın ısınma ihtiyaci soba ile karşılanmaktadır.Daire bakımsız durumda olup Kismi yenileme ihtiyaci bulunmaktadır.
Adresi Atatürk Mahallesi Ata Caddesi No;15 Suyolcular Sitesi B Blok Kat;Zemin Daire:2(Kapıda 1 Numara Çakılıdır.) Lüleburgaz / KIRKLARELİ
Yüzölçümü 70,00 m2 Arsa Payı 2/50
İmar Durumu İnşaat tarzı Taşınmaz (A-5)ayrık nizamda ,Taks;0,40 ve Hmax;15,50m/5 kat olacak şekilde konut alanı imar plan fonksiyonuna sahiptir.Parselin terkini bulunmamaktadır.
Kıymeti 175.000,00 TLKDV Oranı %1 Kaydındaki Şerhler Diğer : Y PLANI;04/05/1994
1. Satış Günü 01/03/2022 günü 11:00 - 11:05 arası2. Satış Günü 30/03/2022 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 2.İcra Müdürlüğü - Lüleburgaz Adalet Sarayı Zemin Kat LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6649 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/01/2022

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

 

Bu haber 649 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter