21 Ocak 2022 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
ÇBSK güreş takımı ikinci oldu
Spor # 12 Ocak 2022 Çarşamba 06:52

Tevfik İŞÇİ

8-9 Ocak 2022 tarihleri arasında iki gün süreyle Çorlu'da gerçekleştirilen U23 Kadınlar Türkiye Güreş Şampiyonası’nda Çorlu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü ikinci oldu.

Çorlu Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen ve iki gün süren şampiyonada Çorlu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü 94 puanla ikinci olurken, 102 puan toplayan Trabzon Büyükşehir Belediyesi şampiyon oldu.

Tokat Turhal Belediyesi ise topladığı 91 puan ile 3. sırada yer aldı.

 Öte yandan şampiyonanın en centilmen antrenör ödülünü ise Çorlu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Antrenörü Hasan Mert aldı.

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, 2020-2021 Avrupa Spor Kenti olarak Türkiye'nin farklı şehirlerinden gelen sporcu ve antrenörlerini Çorlu'da ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, "Geleneksel sporlarımız her zaman birlik ve beraberliğimizi güçlendiren etkinlikler olmuştur. İnsan topluluklarını millet yapan kültür öğelerinden biri de spordur. İnsanlık tarihinin en zengin kültürlerinden birine sahip olan kültürümüzde güreş gibi sporlar yüzlerce yıl önceki coşkusuyla hâlâ varlığını sürdürüyor. Sporcularımız arasında farklı branşlarda Balkan şampiyonları, Avrupa şampiyonları ve dünya şampiyonları var. Her zaman söylüyoruz ama bir kez de buradan dile getirmekte fayda var: Tüm sporcularımızla ne kadar gurur duysak az…2020 ve 2021 yıllarında Avrupa Spor Kentleri Federasyonu Heyeti tarafından ‘Avrupa Spor Kenti’ seçilen Çorlu’muzda daha nice cesur ve başarılı sporcular yetişeceğine inanıyoruz” dedi.

 

 

Bu haber 195 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter