16 Ağustos 2022 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
T.C. LÜLEBURGAZ 2. İCRA DAİRESİ 2020/204 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Resmi İlanlar # 14 Ocak 2022 Cuma 06:26

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Kırklareli İli Lüleburgaz İlçesi Kurtuluş Mahallesi beşkatlı güneyi Mevkii 502 Ada 706 Parsel, 4. kat 11 nolu bagımsız bölümlü çatı arası piyesli mesken niteliğindeki taşınmazın tamamı satılacaktır .Satışa konu taşınmaz Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Kurtuluş Mahallesi beşkatlı güneyi mevkii 502 ada 706 parsel numaralı844,47 m2 yüzölçümlü arsa üzerine inşaa edilmiş 61/844 arsa paylı 4. Normal kat 11 numaralı çatı arası piyesli mesken nitelikli taşınmazın tamamı satılacaktır. Değerleme konusu parsel, köşe parsel olup; Lüleburgaz İlçesi, Yıldız Mahallesi sınırlarındadır. Lüleburgaz şehir merkezine ulaşım şehir içi minibüsleri, yürüyerek ve özel araç ile sağlanmaktadır. Taşınmazın çevresinde genellikle 5 katlı konut yapılaşmaları yer almaktadır. Hemen alt kısmında market, ön tarafında ilkokul, yaklaşık 100 m ilerisinde özel tıp merkezi, 200 m uzaklıkta devlet hastanesi ve 250 m uzağında polis karakolu olması sebebiyle merkezi konumda yer almaktadır. Bu durum kıymetine olumlu yönde olbjektif değer artışı olarak yansıtılmıştır. Değerleme konusu parselin Mustafa Kızılay Caddesine olan cephesinin genişliği yaklaşık 29 metre İbrahim Erol Sokağa olan cephesi ise yaklaşık 24 metredir. Düz bir topografik yapıya ve kırıklı bir geometriye sahiptir.502 ada 706 parsel üzerine yapımına 2008 yılında başlanılan bir adet bodrum, bir adet zemin, 4 adet normal ve bir adet çatı arası piyesine sahip toplam 2.400,00 m2 yapı alanına sahip III. Sınıf B bina bulunmaktadır. Binanın dış cephesi mantolamalı içi asansörlüdür. Çatısı Marsilya tipi kiremitle kaplıdır. Binanın dördüncü normal katında bulunan 154 m2 alana sahip 11 nolu bağımsız bölümü dava konusu bağımsız bölümdür. Pencere doğramaları PVC, iç kapıları ahşaptan, dış kapısı ise çeliktendir. Odaların zemin kaplamaları laminant, ıslak hacimlerin zemin kaplamaları seramiktir. Mutfak ve banyo dolapları yenidir. Odaların duvarları saten alçı ve boyalıdır. Tavanlarda kartonpiyer süslemeleri mevcuttur. Isınma sistemi doğalgazdır. Çatı arası piyesine sahiptir. Bakımları oldukça iyi yapılmış olan dairenin yıpranma oranı düşüktür.
Adresi Yıldız Mahallesi, Mustafa Kızılay Caddesi, No: 5, Erdem Apartmanı, Daire: 11 Adres 502 Ada 706 Parsel 4. Normal Kat 11 Nolu Bağımsız Bölüm Lüleburgaz / KIRKLARELİ
Yüzölçümü 154 m2 Arsa Payı 61/844
İmar Durumu : İnşaat tarzı Taşınmazayrık nizam 5 katlı % 40 taban alanlı, konut bölgesi İmar Plan Fonksiyonuna sahiptir.
Kıymeti 337.492,47 TL KDV Oranı %18
Kaydındaki Şerhler :otopark bedeline ilişkin taahhütname bulunmaktadır. Yönetim planı:14/04/2008
1. Satış Günü 09/03/2022 günü 11:30 - 11:35 arası 2. Satış Günü 08/04/2022 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : 2.İcra Müdürlüğü - Lüleburgaz Adalet Sarayı Zemin Kat LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/204 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/01/2022

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

 

Bu haber 389 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter