25 Mayıs 2022 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
T.C. LÜLEBURGAZ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2021/2 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Resmi İlanlar # 17 Ocak 2022 Pazartesi 06:31

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Der mahallesi, Köşkdere Mevkii, 285 Ada, 16 Parsel noda tapuya kayıtlı, tarla vasfındaki taşınmazın tamamı satılacaktır. Hali hazırda Taşınmaz; Köşkdere mevkiinde, Mahalle merkezine yaklaşık 2.4 km (kuşuçuşu) mesafededir. Şehirin Batı yakasında yer almaktadır. Batı yönden Kadastral yola sahiptir. Kuzeybatı yönden taşınmaz üzerinde yüksek gerilim hattı geçmekte ve ayrıca içerisinde bir tane elektrik direği bulunmaktadır. Kuru tarım yapılmakta ve killi-tınlı toprak yapısına sahiptir. Verim kabiliyeti açısından iyi, düz ve makinalı tarıma uygundur. Nadasa bırakılmadan her yıl ürün alabilecek yapıda toprak yapısına sahiptir. Buğday, arpa, ayçiçeği, karpuz, kavun, kanola, yem bitkileri yetiştirilmesi mümkündür.
Kıymeti 321.264,00 TL, KDV Oranı %18, Yüzölçümü 20.079 m2
Kaydındaki Şerhler Diğer : 3402 Sayılı Kanunun Ek 1. maddesi uygulamasına tabidir.
1. Satış Günü 03/03/2022 günü 11:30 - 11:35 arası, 2. Satış Günü 29/03/2022 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Lüleburgaz Adliyesi Mezat Salonu 4.Kat LÜLEBURGAZ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Durak Mahallesi, İzzet Bey Bahçe arsa ı mevkii, 118 Ada, 26 Parsel noda tapuya kayıtlı, tarla vasfındaki taşınmazın tamamı satılacaktır. Hali hazırda Taşınmaz; İzzet Bey bahçe arkası mevkiinde, Mahalle merkezine yaklaşık 0.5 km (kuşuçuşu) mesafededir. Durak mahallesinin Kuzeybatı yakasında yer almaktadır. Batı yönden Kadastral yola sahiptir. Kuru tarım yapılmakta ve killi-tınlı toprak yapısına sahiptir. Verim kabiliyeti açısından iyi, düz ve makinalı tarıma uygundur. Nadasa bırakılmadan her yıl ürün alabilecek yapıda toprak yapısına sahiptir. Buğday, arpa, ayçiçeği, karpuz, kavun, kanola, yem bitkileri yetiştirilmesi mümkündür.
Kıymeti 512.772,65 TL, KDV Oranı %18, Yüzölçümü 12.506,65 m2
Kaydındaki Şerhler Diğer : *3402 Sayılı Kanunun Ek 1.maddesi uygulamasına tabidir.
1. Satış Günü 03/03/2022 günü 11:45 - 11:50 arası, 2. Satış Günü 29/03/2022 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : Lüleburgaz Adliyesi Mezat Salonu 4.Kat LÜLEBURGAZ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/01/2022

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

 

Bu haber 335 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter