26 Haziran 2022 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
“Kaftancıoğlu yalnız değildir”
Lüleburgaz # 21 Mayıs 2022 Cumartesi 06:38

Çınar TÜRKMEN

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları 81 ilde eşzamanlı basın açıklaması gerçekleştirerek, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen cezaların hukuki dayanağının olmadığını savundu.

CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’nda bir araya gelen Kadın Kolları yönetimi, yaptıkları açıklamada; “Kararlı adımlarla iktidara yürüyen partimizin öncü gücü olan kadınlardan korkan tek adam rejimi yol arkadaşımız Canan Kaftancıoğlu’nu cezalandırmaya çalışıyor. Canan Kaftancıoğlu hakkında verilen hukuk dışı cezalandırma kararının, korku dışında başka bir dayanağı yoktur” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin bir hukuk devleti olduğunu ve hukuku yok saymak isteyenlere boyun eğmeyeceklerini belirten İlçe Kadın Kolları Başkanı Güzeri Yılmazoğlu; “Sonda söyleyeceğimizi en başta söyleyelim; tek adam rejimi, kadının gücünden korktu; çünkü şunu çok iyi biliyor; bu ülkede siyasetçi olmak zor. Bu ülkede hem siyasetçi hem muhalif olmak daha zor. Bu ülkede hem siyasetçi hem muhalif hem de kadın olmak en zor. Canan Kaftancıoğlu, bütün bu zorlukların karşısında yılmadan, pes etmeden mücadele eden güçlü bir kadın siyasetçidir. Canan yüreklidir, Canan cesurdur, Canan bizimdir, Canan Türkiye’nindir” dedi.

21 Mayıs Cumartesi günü Maltepe’de yapacakları miting için tüm kadınlara çağrı yapan Yılmazoğlu; “Gelin, hukuksuzluğa karşı birlik olalım. Bu kararın ardından gelebilecek diğer hukuksuz uygulamalara set çekelim. Ülkemizi karanlığa sürüklemek isteyenlere izin vermeyelim. Biz kadınların azminin ve kararlığının önünde hiçbir kuvvetin duramayacağını gösterelim. Kadınların örgütlü gücünden korkan iktidara hep birlikte seslenelim. Miting alanını mora boyayalım. Umudu örgütleyelim” ifadelerini kullandı.

 

Bu haber 1222 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter