26 Haziran 2022 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
‘Okuma Saati’ proje sertifikaları verildi
Lüleburgaz # 21 Mayıs 2022 Cumartesi 06:42

Çınar TÜRKMEN

Lüleburgaz Lisesi’nde Okuma Saati adlı e-Twinning projesinin tamamlanmasının ardından öğrenci ve velilere Katılım Sertifikaları verildi.

Koordinatörlüğünü Lüleburgaz Lisesi'nin yaptığı Okuma Saati isimli e-Twinning projesi tamamlandı..

Ebeveynlerin çocukları ile birlikte okumalarını teşvik eden Okuma Saati projesinin yürütücülüğünü okulun biyoloji öğretmeni Hüseyin Serter ve görsel sanatlar öğretmeni İnci Yılmaz Şimşek yürüttü. Proje danışmanı öğretmenlerin ve projede yer alan öğrencilerin katılım sertifikaları e-Twinning Kulübü Danışman Öğretmeni Aylin Acar tarafından verildi.

Çocukların örnek aldığı velileri ile kitap okuma saati düzenlemelerini, velilerin her gün yarım saatlerini kitaba ve çocuklarıyla verimli zaman geçirmeye ayırmalarını amaçlayan proje kapsamında öğrenciler ve veliler çeşitli etkinlikler ve toplantılar gerçekleştirdiler.

Her ay farklı yazarla bir araya gelip okudukları kitaplar hakkında sorularını yönelten öğrenci ve veliler projenin ilk basamağı kapsamında eğitimci yazarlar Fatih Karahan'ın Sait adlı kitabı ve Muhammed Erol'un Afrikalı Çocuk adlı kitabı kitaplarını okudu.

Projenin ikinci basamağı olarak da eğitimci yazarlar Berkan Kaya'nın Tılsımlı Hançer adlı kitabı ve İnci Yılmaz Şimşek'in Şen Yuva adlı kitabı proje dahilinde okunarak çeşitli etkinlikler yapıldı.

 Son olarak eğitimci yazarlardan Recep Özkul'un katılımı ile öğrenci ve veliler için çevrimiçi etkinlik düzenlendi.

Bu haber 911 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter