26 Haziran 2022 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
‘Roman dostu’ ödüllü başkan karşılama
Edirne # 25 Mayıs 2022 Çarşamba 06:46

Edirne Belediyesinin Roman çalışanları, "En Roman Dostu Belediye Başkanı" ödülüne layık görülen Belediye Başkanı Recep Gürkan'ı alkışlarla karşıladı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Batı Balkanlar ve Türkiye’de Roman Kadınının Değişim Gücü Projesi çerçevesinde düzenlenen "En Roman Dostu Belediye Başkanı" kategorisinde ödüle layık görülen Gürkan, bugün mesai için belediyeye gelişinde Roman çalışanlar tarafından çiçekle karşılandı.

Personelin karşılamasından onur duyduğunu belirten Gürkan, dünya görüşünün temelinde eşitliğin olduğunu ifade etti.

Yaratılan herkesin aynı olduğunu dile getiren Gürkan, şunları kaydetti:

"Hiçbir zaman insanları diniden, dilinden, ırkından, kökeninden, doğduğu yerden dolayı ayırmadık. İnsana insan olarak baktık. Aldığımız eğitim, yetiştiğimiz çevre, içinde bulunduğumuz şartlar bizlere topluma farklı görevler verebilir. Kimimiz temizlik işleri elemanı olabiliriz, kimimiz park bahçe elemanı olabiliriz, kimimiz doktor, mühendis olabiliriz, kimimiz belediye başkanı, milletvekili olabiliriz. Hatta Cumhurbaşkanı olabiliriz. Ama hepimizin ortak özelliği insan olmak. Arkadaşlarım bir çalışma yapmışlar. Edirne Belediyesi'nde çalışanların yüzde 23'ü 'Ben Roman'ım diyor' biz sormuyoruz. Kendisi diyor. Bununla gurur duyuyor. Ben de o gurur duyanları alkışlıyorum."

Belediye çalışanlarından Alaattin Bıçak da Gürkan'ın her zaman yanında olduklarını belirtti.

AA

Bu haber 349 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter