15 Ağustos 2022 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Açılışı Kılıçdaroğlu yapacak
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun 24 Temmuz’da Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı’nın açılışı için Edirne’ye geleceğini bildirdi.
Edirne # 23 Haziran 2022 Perşembe 06:53

Edirne Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarının 24 Temmuz'da açılacağı bildirildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu'nu 661. Kırkpınar Yağlı Güreşleri finaline davet eden Gürkan, belediye çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Gürkan, Kılıçdaroğlu'nun Kırkpınar güreşleri finaline muhalefet partileriyle yapacağı toplantı nedeniyle katılamayacağını, 24 Temmuz'da Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarının resmi açılışına katılacağını belirtti.

Kılıçdaroğlu ile verimli bir toplantı gerçekleştirdiğini aktaran Gürkan, şunları kaydetti:

"Kendisi, 6’lı Masa olarak adlandırılan Genel Başkanlar düzeyindeki toplantıda olacağından güreşlerin finaline katılamayacak. Ama belediyemizin yapımını tamamladığı ve Lozan Barış Antlaşması’nın 99. yıldönümü olan 24 Temmuz tarihinde açacağımız Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarının resmi açılışına katılacağını bana resmen iletti.

Genel Başkanımız 24 Temmuz Pazar günü Edirne’de olacak ve bizleri onurlandırarak, bu şehre kazandırdığımız Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı’nın açılışını yapacak."

 

Bu haber 566 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter