20 Ekim 2020 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Vatandaş Şikayetleri
Beğendik köyü
Yazı Tarihi: 06 Şubat 2014 Perşembe 00:00
VATANDAŞ ŞİKAYETLERİ
Sömestr tatili için İğneada ve Bulgaristan sınırı olan Beğendik köyüne ailemle huzurlu doğa ile iç içe bir tatil geçirmek maksadıyla üç günlüğüne geldik.
Fakat gördüklerim karşısında tatili bölerek geri döndük ve eve ulaştığım gibi sizlere bu epostayı ulaştırmaya karar verdim.
GEF Projesinin uygulandığı, sulak alanların korunduğu, göçmen kuşların göç ve konaklama yolu üzerinde olan bu belde ve köylerde tüfek sesinden uyumak mümkün olmuyor.. Ceylanpınar mı Beğendik mi? Sabah 5te tüfek sesleri ile uyanınca kendime ilk sorduğum soru bu oldu!!!
Sanırım göç edecek kuş kalmadı...İstanbul, Tekirdağ ve Edirne plakalı birçok avcı varken 1 av koruma personeli ve aracına rastlamadık.. Hatta kaldığım günlerin birinde öyle rahatsız oldum ki jandarmaya ihbar yapmam sonucunda jandarma bölgeye 3 saat sonra ulaştı.. Bölgede sivil toplum örgütlerinin de sessiz kalması öldüren ve yok eden zihniyette olan insanların önünü açmış.
Ve çevremdekilere özellikle de çocuğunuzla bir doğa tatili düşünüyorsanız kesinlikle İğneada Limanköy ve Beğendik'e gitmeyin diyorum. İnanın ördekleri kuğuları görünce heyecanlanan kızınıza tüfek seslerini ve köylünün sırtında çantası içine koymadığı rahatça dolaştırdığı tüfeğin ve elindeki ölü ördeğin neden ve nasıl vurulduğunu anlatmak hiç kolay olmuyor!
İHBAR VE ŞİKAYETLERİNİZ İÇİN:
gorunumhaber@gmail.com
0 288 412 45 74
www.gorunumgazetesi.com.tr


Bu yazı 12586 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» İSTANBUL CADDESİ’NDE TEHLİKE
» VATANDAŞ ŞİKAYETLERİ
» Beğendik köyü
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter