26 Haziran 2022 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Vedat YÜCEL
Lüleburgazspor ile Pazar gezintisi
Yazı Tarihi: 15 Nisan 2014 Salı 00:00
                                 BABAESKİSPOR-LÜLEBURGAZSPOR İLE
                                              PAZAR GEZİNTİSİ

                   Bahar günlerinde hepimiz Pazar gününde iş stresini, günün monotonluğunu, çevre değişikliği yaparak atmaya çalışır. Bazıları piknik alanlarına, kimileri AVM’lere, sevdiğimiz hobilere göre değişik meşguliyetler buluruz… Ben de şöyle bir şirin ilçemiz Babaeski’nin yolunu tuttum. 20 kilometrelik yeni yapılan duble yolun hala tamiratta olması beni çok şaşırttı. Hedefim 100. Yıl Babaeski Stadı’nda oynanacak olan Babaeskispor-Lüleburgazspor BAL Ligi maçını izlemekti. Şehir içine girip stada doğru yol aldığımda Babaeski’de de trafik yoğunluğu ve park sorunu olduğunu gördüm. Stada girmek istediğimde, stat alanı ve çevresi şantiyeye dönmüş. Araçlar stat park alanına alınmıyor. Güç bela yol kenarına aracımı park edip stat kapısından girdim. Etraf satıcı dolu… Maça gidilir de köfte ekmek yenmez mi bende yarım ekmek arası köftemi alıp stat içine girdim. Giriş kapısının yanında bir inşaat, sordum, buraya ne yapılıyor diye? Gençlik Merkezi olduğunu söylediler. Vay be, oraya Gençlik Merkezi? İleriye baktığımda yıllarca cefasını çektiğim kapalı spor salonunun tamiratta olduğunu gördüm… Sordum bu salona ne yapıyorlar diye?  Yüklü bir ödenek geldi, eh baştan aşağı onarılıyor, içimden yenisini yapmak daha kolay olmalı diye düşündüm… Etrafta seyirciden çok emniyet görevlisi dikkatimi çekti… Yetkili bir kişiye bunun sebebini sorduğumda.
- Daha önceki maçlarda yaşanan çirkin olaylar nedeni ile Lüleburgazspor taraftarının gelme ihtimaline karşı böyle bir tedbir alındığını ifade etti.
 Etrafa baktığımda tüm seyredenlerin gayet rahat maçı seyrettiklerini, hiçbir olumsuzluk görmediğim gibi bilakis sahada mücadele eden genç oyuncuların güzel hareketlerini alkışladıklarını gördüm. Sahada mücadele eden oyuncular canla başla mücadele ediyor, gol atıyor gol yiyorlar, peki dışarıdakilerin yarattığı bu şiddet, küfür,  husumet niye? Bunun kime ya da kimlere ne faydası olabilir? Babaeskispor gollerini sıraladı… Lüleburgazspor güzel futbol oynadı… BAL ligine veda etti. Lüleburgazspor ve Babaeskispor’da oynayan bütün sporcular her zaman dosttur, arkadaştır… Bu her zaman böyledir ve böyle olmalıdır…
        Babaeski İlçe Emniyet Müdürü ile yaptığım kısa spor sohbeti çok güzeldi, Türkçe öğretmeni ve Görünüm Gazetesi yazarı Ali Özer’le yaptığım kısa sohbet ile hasret giderdim.
     Çok güzel bir sentetik saha yapılmış. Aydınlatması, zemini, yedek oyuncu kulübeleri ile çok iyi ancak, oyuncu soyunma odalarının olmaması çok büyük eksiklik. Oyuncular çim sahanın uzaktaki odalarını kullanmak zorunda kalıyorlar. Zaten oradaki odalar hiçbir tanıma uymayacak kadar kötü… Maçın sonucu mu? Benim için kaç kaç bittiği hiç önemli değil. Önemseyenler bir şekilde maç sonucunu ve yorumunu nasıl olsa öğrenirler…
  Garip duygularla, öğretmen evinin mütevazi bahçesinde içtiğim çaydan sonra Babaeski’ye veda ettim. Bir pazar günüm böylece geçti gitti… Sizlere de bol sporlu, sağlıklı daha nice pazarlar diliyorum…    Bu yazı 2142 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» YAYA GEÇİTLERİNDE DAHA KAÇ KİŞİ ÖLECK?
» İŞTE BÖYLE… HER ZAMAN BÜLE...
» MUHTEŞEM LÜLEBURGAZ
»  SÜPER MAÇ DOSTÇA SONUÇ
»    HAFTANIN MAÇI VE HAFTANIN OLAYI
»  SPORUN DEMAGOJİK KONUŞMALARI VE YILDIRIMSPOR
» DOSTÇA BİR SEZON OLSUN
» ÖĞRETMENİMİZ EKREM BAŞARAN İÇİN
» HELAL OLSUN HALİT USTA.....
» DERS GİBİ YENİLGİLER.....
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter