26 Haziran 2022 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Vedat YÜCEL
HERKES LÜLEBURGAZSPOR’U SEYREDECEK
Yazı Tarihi: 29 Ekim 2014 Çarşamba 10:44

 

BAL Ligi’nden bile düşmemiz sporseverler olarak hepimizin ayaklarımızı suya erdirmesi gerekir. Öncelikle yönetim mantığımızı değiştirmeliyiz. Kulübün kurumsallaşması için bütün şartları denemeliyiz. Kaybolan güveni tekrar kazanmak için üst düzey kurum ve kuruluşlarla iyi ilişkiler kurmalıyız.

Sportif anlamda Lüleburgazspor’un kendi öz kaynaklarından yetenekli sporcular bulup, onların bilimsel yöntelerle futbolun inceliklerini öğrenmeleri ve gelişmeleri için imkan ve ortam sağlamalıyız. Lüleburgazspor ortak bir okul, futbolcu üreten bir merkez olmalıdır. Amatör ruhu özümsemiş gelecekte profesyonel olabilecek ahlaklı sporcular yaratmalıyız.

Bütün bu temenni ve yorumlara nereden geldiniz? diye sorarsanız: Lig öncesi Bayrampaşaspor hazırlık maçını, Süper Amatör Lig’deki Kırklareli Sanayispor ve Büyükkarıştıran maçlarını seyrettim. Oyun anlayışı ve sporcu potansiyeli olarak bu genç futbolcularda gelecek için büyük bir ışık gördüm. Zaman içerisinde, tecrübe kazandıkça ve çok çalıştıkça bu basamakları hızla atlayacaklarına inanıyorum.

Daha önce şehir içinde olan 8 Kasım Stadına zahmet edip gelmeyen sporseverler uzak mahalle istasyon sahasını hınca hınç doldurdu. Gece maçı olmasına rağmen binlerce kişi bu genç takımı yani Lüleburgazspor’u zevkle seyretti ve destekledi.

Bu takım yeterli olmayan hakemler ve top oynatmak istemeyen takımlarla kora kor mücadele ettikçe hem zor şartları, hem de futbolun cilvelerini yenmesini öğrenecekler.

Geleceğin Lüleburgazspor’unu yaratmada umut bu gençlerde. Yönetim ve teknik kadrolara destek verip sahip çıktıkça gelecek haftalarda tüm sporseverlerin Lüleburgazspor’u zevkle, gururla seyredeceklerine inanıyorum. Bir gün gelecek elbette Lüleburgazspor eski muhteşem günlerine dönecek ve herkes Lüleburgazspor’u severek seyredecek.

 

Bu yazı 2594 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» YAYA GEÇİTLERİNDE DAHA KAÇ KİŞİ ÖLECK?
» İŞTE BÖYLE… HER ZAMAN BÜLE...
» MUHTEŞEM LÜLEBURGAZ
»  SÜPER MAÇ DOSTÇA SONUÇ
»    HAFTANIN MAÇI VE HAFTANIN OLAYI
»  SPORUN DEMAGOJİK KONUŞMALARI VE YILDIRIMSPOR
» DOSTÇA BİR SEZON OLSUN
» ÖĞRETMENİMİZ EKREM BAŞARAN İÇİN
» HELAL OLSUN HALİT USTA.....
» DERS GİBİ YENİLGİLER.....
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter