26 Haziran 2022 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Vedat YÜCEL
SPOR DOLU GÜNLER
Yazı Tarihi: 08 Aralık 2014 Pazartesi 10:10

Bir yıl daha tükenirken en kısa günleri yaşıyoruz. Yazılarımı aksatarak yazdığımın farkındayım. Yazdıklarımda ve yaşadıklarımda döngünün değişmediğini görmek, tekrar tekrar yazmak benim yazma hevesimi kırıyor. Yıllar yılları kovalıyor. Genel bakış açısı değişsen ne? Eski zamanlarda yokluklar arasında mücadele ediliyordu, şimdi bolluk içersinde yoksulluk çekiyor. Örneğin; eskiden koyulardan, çeşmelerden insanlar su içerdi. Şimdi paraya aldıkları sulardan zehirleniyorlar. Önceleri gençler toprakla, kumda top oynarlardı. Şimdi yelerine yapılan çim sahalara, halı sahalara paraları yetmediği için giremez oldular. Lafı fazla uzatmaya gerek yok, spora dair yazdıklarımda ne değişti? Gazeteniz Görünüm’ün internet sayfasında daha önce yazdığım yazıları tekrar okuyanlar benim ne demek istediğimi anlayabilirler. Bana kısıtlı ayrılan köşemde masal, hikaye, fıkra yazmam. Belli kişilere, konulara saplantım yoktur. Sporun temel değerlerine sahip çıkan, spor için çaba sarf eden, gençlere gelecek için yatırım yapan herkes benim spor dostumdur.

Okullar arası basketbol maçları ilçemizin kapalı spor salonunda başladı. Bu kadar büyük basketbol potansiyeli olan ilçede, daracık yoldan gidilip, zor şartlarda oynanan salonda ne kadar ileri gidilir? Kendi kendimize oynar, birbirimizi yer, gider ilde tek takıma finalde yenilir geliliriz.

Kendi amatör ligimizde oynayan hangi takımı öveyim? Şampiyon olup üst lige katılmayanı mı? Kendisini dev aynasında gören, idmana araba tutmaya parası olmayan enç takıma 3-2 yenilen Evrensekizspor’u mu? Kendi liginde zor şartlarda çabalayan Lüleburgazsporu’ mu?

8 Kasım Stadı’nın ne kadar bakımsız olduğunu, Lüleburgazlıların Lüleburgazspor’u ne kadar çok özlediğini gördünüz mü? Lüleburgaz’a daha çok saha, daha çok spor yapma imkanı verilmesi gerektiği daha anlaşılmadı mı? Lüleburgaz’da yaşayanlar spor kulüplerine, gençlere kol kanat germeleri için daha kaç yıl geçmeli? Eskiden eskiden diye diye kaç nesil geçti.

Sağlıcaklar kalın, asla sporsuz kalmayın…

Bu yazı 3611 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» YAYA GEÇİTLERİNDE DAHA KAÇ KİŞİ ÖLECK?
» İŞTE BÖYLE… HER ZAMAN BÜLE...
» MUHTEŞEM LÜLEBURGAZ
»  SÜPER MAÇ DOSTÇA SONUÇ
»    HAFTANIN MAÇI VE HAFTANIN OLAYI
»  SPORUN DEMAGOJİK KONUŞMALARI VE YILDIRIMSPOR
» DOSTÇA BİR SEZON OLSUN
» ÖĞRETMENİMİZ EKREM BAŞARAN İÇİN
» HELAL OLSUN HALİT USTA.....
» DERS GİBİ YENİLGİLER.....
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter