05 Mart 2021 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Nevin DEDEOĞLU
SORUMLULUK BİLİNCİ
Yazı Tarihi: 31 Ocak 2015 Cumartesi 10:15

Hepimiz dünyada ve ülkemizde şiddet olaylarının arttığını görüyoruz. İnsanlar yaşanılanlara o anda tepki gösteriyor, fakat yeni bir olay yaşandığında diğer olay unutuluyor.

İnsanlarımız ne yazık ki yaşadıkları olayları sorumluluk bilinci ile irdeleyemiyor. Her şeyi çok çabuk unutuyoruz. Gündem de çok çabuk değişiyor. Tabii pek çok insanımız geçim derdinde ama bu gidişata dur demek içinde ülkedeki sorumluluk sahibi insanlarımızın bir şeyler yapması lazım.

Öncelikle Fransa’da yaşanan Charlie Hebdo olayı… Müslüman kisvesi altında bazı insanlar diğer bazı insanları katletti. Kim, hangi sebeple olursa olsun ölmeyi hak etmiyor. Hepimiz insanız ve öldürülmek hiç adil değil… Dünyada olduğu gibi ülkemizde de pek çok masum insan öldürüldü ve öldürülüyor. İnsanın canı her şeyden değerlidir. Dünya insanları olarak, bir arada yaşamak hayal mi bilemiyorum? Bu hayal, gerçeğe dönüştürmek için şimdiden çocuklarımızı dünya insanı olarak yetiştirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Hem dünya insanı hem de sorumluluk bilincine erişmiş insanlar olarak.

Geçen hafta Uğur Mumcu’yu andık. Yine geçen hafta Ali İsmail’in katillerine verilen cezayı öğrendik ki bu hepimizin yüreğini yaktı. Ne yazık ki ülkemizde hakkını arayan terörist ilan ediliyor.  Acaba bir gün gerçekten özgür bir ülkede yaşayabilecek miyiz?

Ne yazık ki çoğumuzun pek çok şeye inancı kalmadı. Ülke yönetimindekiler bakanlarını aklamakla meşgul, iktidarı devralacak bir muhalefet henüzortaya çıkmadı. Evet, pek çoğumuz artık hiçbir şeye güvenmiyoruz. Peki, ne olacak bu işin sonu? Bekleyip göreceğiz. Sağduyu sahibi insanlarımız sonunda bu ülke için bir şeyler yapacak sanırım. Yapmamız gereken örgütlenerek bilinçlenmemiz ve bilinçlenerek örgütlenmemiz. Umarım bir araya gelerek düze çıkmayı başarırız.

Bu yazı 4214 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» ÖĞRETMEN OLMANIN ONURU
» 4 ŞUBAT
» SORUMLULUK BİLİNCİ
» GENÇLERE İNANMAK
» LAİK EĞİTİM VE EMEĞE SAYGI YÜRÜYÜŞÜ
» TÜRKİYE’DE KADIN OLMAK!
» TÜRK SİYASETİ VE KADIN
» ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜN ARDINDAN
» ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜN ARDINDAN
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter