23 Ekim 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 13°C
Parçalı Bulutlu
YAZAR DETAYI
Ali ÇEVİK
VEKALET VERECEĞİZ
Yazı Tarihi: 26 Mayıs 2015 Salı 11:53

Biz asiller olarak 7 Haziran’da bizim adımıza ülkeyi yönetecek bizi temsilen kararlara katılacak, yasama görevini yapacak, yürütmeyi denetleyecek vekiller seçeceğiz, ülke seçmeni olarak bizler beşyüz elli vekil ile TBMM’de temsil edileceğiz. 

Vekalet nedir? Vekalet kimlere verilir?

Kendi adımıza güvendiğimiz bir yakınımızın bizim adımıza hareket edilebilmesi herhangibir  resmi dairede işlem yapabilmesi için verilen yazılı izindir.

Seçimlerde oy vermek yazılı bir izindir. 

Vekalet vereceğimiz kişi tanıdığımız ve güvendiğimiz biri olmalıdır.

CHP’li arkadaşlarımız vekalet verecekleri arkadaşlarını kendileri belirlediler. O bakımdan CHP’de bir sıkıntı olmamalı. 7 Haziran’da oylarını gönül rahatlığı ile verebilirler. 

Demokrat Parti ve MHP de adaylarını istişare ederek Kırklareli teşkilatları içinden bildikleri, tanıdıkları, güvendikleri isimler arasından seçtiler; vekalet konusunda bir sıkıntıları olmamalı.

Ak Parti de Kırklareli teşkilatları içinden müraacatı alınan milletvekili aday adayı olan on kişiden hiçbiri aday yapılmamış, milletvekilliği adaylığı uygun bulunmamıştır. AK Parti  Genel İdare Kurulunun her zaman yaptığı gibi seçmene dayattığı aday İstanbul’dan gönderilmiş listenin başına oturulmuştur.

Değerli Seçmenler;

Ak Parti adayı Trakya bölgesinde önemli stratejik işletmeleri olan ve bunların bir kısmını mevcut iktidar döneminde yapılan özelleştirmelerle alan bir holdingin yönetim kadrosundandır. Bu holdingin önümüzdeki dönemde bölgede yine büyük yatırımlara girişeceği ve İğneada'da planlanan nükleer santrale talip olduğu kulislerde konuşulmaktadır. Yani AKP tarafından Kırklareli halkına atama ile dayatılan birinci sıra adayının bölge ile çocukluğu dışında bir bağlantısı bulunmazken son dönem bağlantıları ise dikkat çekicidir. 

AK Parti  birinci sıra adayının mensubu olduğu holdingin  hayır işlerinde yurtlar yapıp bu yurtlara Cumhurbaşkanı Sayın Tayip Erdoğan'ın eşinin adını verdiği ve yine bu yurtları   ve anahtar teslimi oğlu Bilal Erdoğan'ın başında bulunduğu  Türgev'e bağışladığı artık hepimiz tarafından bilinen bir gerçektir. Para Kırklareli’nden kazanılmakta Siirt'e bağışlanmaktadır. Ve ne yazık ki, söz konusu adayın ve bağlı olduğu holdingin bölgemizde hayır işi olarak üst üste konmuş iki tuğlası dahi yoktur.

Uzun müddet iktidarda kalan partilerin kendilerini dev aynasında gördüğünü; komplekslere kapıldığını; yanlarına sokulan, aile içine kadar girebilen çıkar gruplarının etkisine girdiğini biliyoruz.

Hatırlarsınız Rahmetli Özal ve onun ANAP’ı da aynı hastalığa tutulmuş iş adamları yakınları, Ahmet Özal’ın Amerika’daki arkadaşları partiye sızmış müdür, genel müdür, milletvekili, bakan yapılmış; haketmediği makamlara gelenler akçalı işlere karışmış siyasi literatüre ‘’Ulan rüşvetin belgesi olur mu p.....k ‘’ deyimini kazandırmışlardır. 

Sayın seçmen; ders alınmalı ki tarih tekerrür etmesin. Dayatmayla gönderilenlere değil namusuna, şerefine güvendiğimiz tanıdığımız kimselere vekalet vermeliyiz. 

Ak Parti Türkiye’de iki sınıf yaratma peşinde.

İmam Hatipliler ve Diğerleri. 2002’de İmam Hatipliler altmış beş bin imiş şimdi bir milyon olmuş. Bu yazımdan sakın ola İmam Hatip Karşıtı olduğum çıkarılmasın; İmam Hatiplileri her zaman destekledim. Ben İmam Hatiplilerin AK Parti’nin arka bahçesi olmasına karşıyım. 

İmam Hatip'ten mezun olanların birinci sınıf, Emrullah Efendi’den, Kocasinan’dan, Atatürk İlk Öğretim okullarından mezun olanların ikinci sınıf sayılmasına karşıyım. 

AK Parti’nin seçilecek yerdeki adaylarına bakın hepsi İmam Hatipli.

Bunlar seçilecek idareci olacak diğerleri sadece seçmen olacak. Vatandaş tıpış tıpış gidecek vatanı için, milleti için,  istikrar için, gösterilen sanal düşmanlar, hoca efendi hareketi , Esat, İŞİT karşıtlığı için oy verecek, beyler bizleri cambaza baktırıyorlar.

Kırklareli’nin yetiştirdiği değerli gençlerimiz hizmet için yeterli görülmemiş, bölgeye adeta parya muamelesi yapılarak bu pırıl pırıl Kırklareli çocuklarının yerine  İstanbul’dan aday gönderilmiştir. 

Kırklareli’de yaşayamayanın Kırklareli’nin sorunlarını bilmeyenin ilimize ne faydası olabilir ki?

Sayın okurlar; artık diğerleri olmayalım, hiç bir okulun, hiç bir sınıfın, hiç bir zümrenin birbirinden farkı olmamalı.

İl Başkanı, İlçe Başkanı idare heyeti Kırklareli’nden milletvekili adayı ithal İstanbul'dan gönderilmiştir. 

Değerli okurlar; katıldığım sohbetlerde gördüğüm kadarı ile Ak Parti'nin bu tutumu seçmenimizi fazlası ile rencide etmiş fazlası ile üzmüştür. 

Ak Parti'ye oy verebilecek seçmen bu dayatmaya karşı çıkmakta. Listede kendi çocuklarını görmek istemektedir. 

Kırk yıl önce tesadüfen Lüleburgaz’da bulunmuş bir çocuğun kırk yıl sonra gelerek beni biliyorsunuz, öyleyse vekaletinizi bana verin demesi Ak Parti açısından pek hoş olmamıştır. 

Vekalet tanıdığımız, güvendiğimiz, namusu ve şerefinden emin olduğumuz kimselere verilir. 

Bu yazı 1931 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» BAŞKAN FİRARDA
» EV SAHİBİ KİMDİ?
» PANCAR BAHANE RANT ŞAHANE
» KONGRELERİN ARDINDAN
» Kasabanın kötü adamları
» DEĞERLERİNİZE SAHİP ÇIKIN!
» BAŞKANA SORUŞTURMA
» ÇÖP KASABA
» Unutmadım ki?
» YILAN HİKAYESİ SEMT PAZARI VE CENAZE HİZMETLERİ
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx