16 Ağustos 2022 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Onur HARANİ
Onur Harani yazdı...
Yazı Tarihi: 25 Temmuz 2015 Cumartesi 10:55

      Aytekin Bulut Hocamızın 23 Temmuz 2015 Perşembe günü Görünüm Gazetesi'nde yayınlanan köşe yazısına cevap niteliğindedir. Fakat, amaç polemik yaratmak değil, olguları tartışmak ve bazı yanılgıları düzeltmektir.

       Hocamızın yazısında bir parti liderinden bahsediliyor. İsim vererek açıklama da bulunsaydı hocamızı takdir edecektim. Diyor ki: bir parti liderinin Işid'i değil de '' ne işleri vardı orada'' diyerek, gençleri 'suçlamasıydı'; açık söyleyeyim, okuyunca, kanım dondu, insanlığımdan utandım diyor; Hocamız.

Buradan soruyorum, o parti liderinin yazısı şöyle mi başlıyordu:'' Öncelikle kaybettiğimiz gençlerimizin ve yurttaşlarımızın yakınlarının acılarını paylaşıyoruz. Hepsine bir kez daha başsağlığı diliyoruz.'' Bu yüzden mi insanlığınızdan utandınız yoksa?

        Bu ülke de bir terör örgütü diğer bir terör örgütünü kınar, lanetler duruma gelmiştir. Durum vahimdir. AKP'nin kavgacı dış politikası ülkeyi kan gölüne dönüşmüştür. AKP al gülüm ver gülüm yapmaktadır. PKK'yı Oslo'da ihya eden hükümet, bir taraftanda Işid'i beslemektedir. ABD ve İsrail'in Kürdistan daha doğrusu Büyük İsrail oyunu çift taraflı baskıyla beraber Türk Milletini körleştirmiştir ve ülkeyi bölmektedir. Amerika'nın kurduğu IŞİD'in, Tel-Abyad'ı nasıl terkettiğini ve PYD'nin Kürt Koridoru için nasıl oraya çöreklendiğini iyi biliyoruz.

       Kongre Meydanı'nda ki duyuruyu bende sosyal medyadan öğrendim. Suruç'ta ki arkadaşlarımızı anmak ve terörü kınamak için toplanıyoruz diyordu.. Eee aynı gün Adıyaman'da PKK tarafından şehit edilen bir askerimiz için bir kınama ve anma yoktu. Kan ile beslenmek ağır iştir hocam. Demogoji yapıp insanların onurlarına müdahale etmeyin. Bu millet 1979'dan beri terörü çok iyi tanıdı. Ve çok da kınadı. Bu millet PKK'dan da bıktı, IŞİD'ten de bıktı, AKP'den de bıktı, Muhalefetten de bıktı. Bu topraklar üzerinde Türk-Kürt kardeşliğini ve barışını sağlayacağız, merak etmeyin hocam.

      O bir partinin lideri dediğiniz kişinin yazısından bir kesit daha size; ''ABD emperyalizmi ve İsrail, Türkiye’nin güneyinde “Kürt koridoru” adı altında bir koridor açıyor. Böylece Doğu Akdeniz’de limanı olan bir Kürdistan planı hayata geçiriliyor. Kanlı plan tutarsa, bölgemizde İkinci İsrail kurulmuş olacak. ABD Başkanı Obama başta olmak üzere ABD yetkilileri, artık PYD/PKK silahlı birliklerinden “kara kuvvetlerimiz” diye söz ediyorlar. ABD’nin Birinci Körfez Savaşı’ndan Suriye’de iç savaş kundaklamasına kadar 25 yıldır yürüttüğü kanlı savaşın asıl amacı, Kürdistan’ı, daha doğrusu İkinci İsrail’i kurmak. Türkiye’yi hedef alan PKK ve IŞİD terörü de bu amaç için kullanılıyor.''

     Yazınızın diğer bir bölümünde ise; gerici yobaz takımı gazetelerle Aydınlık Gazetesi'ni bir tutuyorsunuz. Ve şöyle diyorsunuz; ''Aydınlık’tan Akit’e, Star’dan Akşam’a yandaş medyaya baktım.Utanmazlık, alçaklık, seviyesizlik; diz boyunu aşmış, gırtlağa kadar gelmiş!.Tümü temiz, ak/pak, sütten çıkmış ak kaşık!.Suçlu, oraya giden gençler, sosyalist gençler!.IŞİD suçsuz, ki IŞİD’in adını dahi anmıyorlar, onlara göre böyle bir örgüt yok!.''

Buna istinaden hocamıza cevaplarımızı sıralayalım;

21 Temmuz 2015 Salı Aydınlık Gazetesi: ABD Bombasının mesajı PKK ile işbirliği dayatması: 31 Ölü..(ABD Emperyalizminin İncirlik mutabakatı ve Kürt Koridoru dayatması)

22 Temmuz 2015 Çarşamba Aydınlık Gazetesi: Bomba'nın 5 Hedefi(Özetle: 1-Bölünme Cephesi, 2-AKP-CHP Açılım Koalisyonu, 3-PKK'yı masum gösterme, 4- ABD Koalisyonu'na tam katılım, 5- Türkiye'de iç savaş tezgahı)

23 Temmuz 2015 Perşembe Aydınlık Gazetesi: Üst başlık-Gençlere Acı Veda(Suruç Katliamı), Manşet-Polislerimizi evinde katlettiler-PKK Vahşeti.

      Evet hocam, alçaklık,utanmazlık ve seviyesizlik kelimelerini bir kez daha öğrenmeye davet ediyorum sizi. Türkiye'de 36 yıldır kan ile beslenenler ve bu güzelim ülkemizi kan gölüne çevirenler alçak değil, utanmaz değil, seviyesiz değil ama ülkenin birliği için barışı için bu topraklarda Türk-Kürt Kardeşliğini savunanlar alçak, seviyesiz ve utanmaz öyle mi?

      Bakın bir kıyaslama yapalım alçaklık konusunda. Üç tırnak içinde yandaş olmayan gazeteden örnekler sunacağım size, şehit haberleri ile ilgili;

1. ---------------------------------------- ( 21 Temmuz 2015-Birgün Gazetesi)

2. ----------------------------------------( 21 Temmuz 2015-Evrensel Gazetesi)

3. Apocu fedai timleri 2 polisi cezalandırdı (23 temmuz 2015-Özgür Gündem)

4. 2 polisin öldürülmesini HPG üstlendi. (23 temmuz 2015-Evrensel Gazetesi)

5. ---------------------------------------- (23 temmuz 2015-Birgün Gazetesi)

6. Semsur'de askerle gerilla çatıştı ( 21 Temmuz 2015-Özgür Gündem)

      Bu ülke de alçaklığı ve şerefsizliği, insanları sırtından vurmayı kimler yapar bizler iyi biliyoruz hocam. Hamile eşinin yanında askerimizi ensesinden vuranlar ve destek çıkanlar alçaktır. Çarşı izninde askerlerimizi sırtından vuranlar alçaktır. Onlarda gençti ve masumdu. Hiç ağzınızdan bırakın basın açıklaması yapmayı, ağız ucuylada olsa andınız ve ya terör örgütünü kınadınız mı?               

     Son olarak Sosyalistlerden bahsetmişsiniz. Hocam, sosyalistleri biz iyi biliriz. Sosyalist dediğin yemek yediği tası pislemez. Sosyalist dediğinin elinde silah olmaz, kitap olur. Sosyalist dediğin sevgi ile bağlanır ülkesine, kendi insanına kurşun sıkmaz..

Bu yazı 53788 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» Onur Harani yazdı...
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter