23 Ekim 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 14°C
Çok Bulutlu
YAZAR DETAYI
Ali ÇEVİK
SU UYUR DÜŞMAN UYUMAZ
Yazı Tarihi: 31 Ağustos 2015 Pazartesi 10:38

şmanın uyumadığı, zayıf bir anımızı beklediği son terör saldırılarıyla, her çalının her kayanın ardından uzanan namlularla, her menfezde hazırlanmış patlayıcılarla bir defa daha doğruluk kazanmıştır.

şman uyumamış, devlet uyumuş, hükümet uyumuş, polis-asker ve istihbarat; çözüm süreci diye diye iktidar tarafından uyutulmuştur.

Tonlarca patlayıcı, bin üç yüz metreye uzatılan kablolar, tespit edilen polis ve asker adresleri, polisin-askerin ensesine sıkılan mermiler üç-beş günlük çalışmanın ürünü değildir.

Çözüm ve barış süreci dediğiniz üç yıllık çatışmasızlık süreci içinde düşman çorabını örmüş, bugünler için yeniden güç toplamış, ihtiyacı olan tüm hazırlığını yapmıştır.

Doğu ve güneydoğu illerinde, İzmir,İstanbul,Mersin,Adana illerinde yapılan mitinglerde “..ah kardeşlerim,vah kardeşlerim,can kardeşlerim …” diyen Sayın Erdoğan ve Sayın Davutoğlu; toplanan riyakar kalabalıklar tarafından alkışlarla ninnilerle uyutulmuştur.

Sayın Erdoğan’ın ve Sayın Davutoğlu’nun bir miting kalabalığına bir de aldığı oylara bakması lazımdır.Hükümet çözüm süreci adına meydanı boş bıraktı,bu boşluğu da PKK ve KCK denilen terörist yapı doldurdu.

Sandıklarda sandık bölgelerinde güvenliği sağlayamadınız.

Sandıklarda terör örgütü egemen oldu.Sandık bölgelerinde eşkıya hükümdar oldu.Bu sandıktan başka partiye bir oy çıkmayacak dendi, çıkmadı da.

Doğu ve güneydoğuda silah vardı.PKK, KCK baskısı vardı diyelim (O da yalan bilerek isteyerek oy verdiler).Peki  İstanbul’da, Tekirdağ’da, Edirne ve Kırklareli’nde ne vardı?

Kürt seçmen içeride sandık kuruluna seçmen kütüğüne imza attı, dışarıda koşa koşa HDP'nin PKK nın görevlisinin uzattığı deftere imza attı.

Polis elbette bunları görüyor, biliyordu. Polis ne yapabilirdi? Polise sahip çıkılmadı ki. Baş komiserini yol ortasında tokatladılar. Dokunulmazlığını kaldırıp kafasına vura vura aşağılık teröristi polis arabasına bindiremedin. 1990’lara dönmek istemediğinizi söylüyorsunuz. Oysa ben istiyorum. Sırtını PKK ya PYD ye dayayanların, özerklik ilan edenlerin,“PKK sizi tükürüğü ile boğar” diyenlerin kafalarını eğe eğe polis aracına bindiğini görmek istiyorum. 

Polisi, askeri itibarsızlaştırdınız. Kanunların orasını burasını çekiştirdiniz. Tutuksuz yargılanmayı, denetimli serbestlik yasalarını çıkardınız. Hırsız, molotof elinde eylem yapan,otel lobisinde adam vuran KCK’lı, PKK’lı karakol kapısından giriyor, mahkeme kapısından çıkıyor.

Muhtarları Ankara ya çağırıyor, talimat vermeye çalışıyorsunuz. Köyünde komutanı karşılayan muhtar ertesi gün öldürüldü. Sen muhtarına sahip çıkabildin mi? Bütün bunlar dokuz değil ondokuz puan kaybetmeniz için yeterli sebeplerden sadece birkaçıdır.

Oy uğruna bir bedelli uydurdunuz, bunların oyunu alacağınızı zannettiniz. Parası olan düdüğü çaldı. Oylar da HDP'ye gitti.

Sayın iktidar; mührü elinizden bırakmadınız. 7 Haziran mesajını tersinden alıp kendi lehinize yorumladınız. Süleyman’ın kutucuklarını, Barış’ın para makinelerini, Sarraf’ın altınlarını, Zafer’in saatini vatandaş unuttu zannettiniz.

Ak Parti yetkilileri aday tespitinde büyük hatalar yapıldığını inkar etmiyorlar. Bu durumun düzeltileceğini söylüyorlar. Amcaoğulları-dayıoğulları,yeğenler-yiyenler, damatlar, hocaoğulları-müftü oğulları; liyakata bakılmadan aday yapıldı. İstanbul’dan aldınız Van’a Kars’a Diyarbakır’a aday yaptınız. Oy kaybetmeniz için alın size bir sebep daha.

Suriye’nin dilencilerine, hırsızına, katiline kapıları açtınız. Parklar, camiler, kullanılmayan mekanlar Suriye’li dolu. Avrupa’ya kaçmak için fırsat kolluyorlar. Yani bizi basamak olarak kullanıyorlar. Yezidileri gördünüz. Otobüslerle Edirne’ye kadar geldiler. Polisin zamanı bu başımıza bela ettiğiniz bu insanları  takiple geçiyor.

Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Başbakan; sizler Türkiye’nin, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının  çıkarlarını korumakla yükümlüsünüz. Benim ülkemin milyar dolarlarını Suriye’nin dilencileri için harcama hakkınız yoktur.

Beyler; dağlarda öldürülen teröristler ayak takımıdır, onlardan binlerce var, öldür öldür bitmez. Beyin takımı milletvekilidir, belediye başkanıdır, eşbaşkanıdır, meclis üyesidir. Sivil toplum kuruluşu başkanı, medya patronu, köşe yazarıdır.

Bunların dokunulmazlığını kaldırmaz, görevlerine son vermez ve yargıya teslim etmez; polisin ve askerin de yetkisini arttırmazsanız  terörü önlemek hayal olur.

Bu yazı 1819 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» BAŞKAN FİRARDA
» EV SAHİBİ KİMDİ?
» PANCAR BAHANE RANT ŞAHANE
» KONGRELERİN ARDINDAN
» Kasabanın kötü adamları
» DEĞERLERİNİZE SAHİP ÇIKIN!
» BAŞKANA SORUŞTURMA
» ÇÖP KASABA
» Unutmadım ki?
» YILAN HİKAYESİ SEMT PAZARI VE CENAZE HİZMETLERİ
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx