26 Haziran 2022 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Vedat YÜCEL
B E N B İ R A K R E P' İM
Yazı Tarihi: 13 Kasım 2015 Cuma 09:23

Merhaba, spor dostlarım... Son baharın güzelliklerini yaşarken, bir  KASIM ayıda  geldi, hızla geçiyor..

Kasım ayı benim için çook özel bir aydır. Rametli  annemin anlatığına göre, ULU ÖNDER  ATATÜRK'ün naaşı, 10 KASIM, 1953'te Dolmabahçe  Sarayından alınıp,  ebedi istirahatgahı  ANITKABİR'E  nakledildiği gün, ben doğmuşum... Hamitabat  Köyü'nde  çocukluk yıllarım, Lüleburgaz'da orta okul ve Kepirtepe  öğretmen okulu yıllarım ve bir kasım günü, İzmitte  ilk öğretmenlik  yıllarım. Yine bir kasım günü,  Babaeski'de göreve başlamam gibi daha birçok önemli olay  KASIM ayına  denk gelir.

    Ben fala inanmam ama falsız da kalmam. Kasım ayında doğanlar  akrep burcundandır. Akrep  burçlular, hırslı, inaçlı, sorunları kendi yetenekleri ile çözebilen, yalnızlığı seven,  lider tipli insanlardır. Planlı, prensipli, titizlikleri ile kendi doğrularında hareket ederler. Kimseye  zahmet etmek istemeyip,  kendileri sorunlara çözüm bulmak isterler. Çözemedikleri durumlarda,  içine kapanır,  kimseyle paylaşmadan, sorunla yaşamayı başarabilirler. Sevecendir, sadece sevmeyi becerir. Duygularını  açığa vuramaz. İşte akrep burcunda olanlar böyle  kişilik ve karakterdedir. Bu yorumu ben yapmıyorum. Burç uzmanları  böyle söylüyor. Akrep burcunda olanlar ne der bilemiyorum. EH, ben de bir akrebim.. Benim sadece dileğim. Kasım ayında  doğupta  Akrep   burcunda olanlara, sağlık dolu  uzun  uzun,  mutlu  yıllar..

Biraz da  spordan, futboldan söz edelim. Uzun zamandan beri ilk defa bir amatör kulüp başkanı, kulübünün ve takımının durumunun iyi olduğuğunu,  mali bir sıkıntılarının olmadığını ifade etti..İlk defa bir antrenör, takımından ve oyuncularının performanslarında memnun olduğunu söyledi.. Aman ne kadar güzel..Kırklareli bölgesi amatör liglerinde demek güzel şeyler de oluyor. Yıldırımspor, Kent spor, Trakya Gençlikspor, İstasyospor,  Evrenspor ve  diğerleri,  hadi gayretli, çalışan elbette karşılığını alacak, almalı. Şu  iki maç üst üste yenilip,  ligden çekilen takımlar  olmasa... Hakemler biraz daha ciddi  maçı kontrollerinde tutabilse... Yaşı  büyük olup ta takımlarda forma giyen ağbeyler, genç futbolcu kardeşlerine sakatlığa sebep olacak  davranışlarda bulunmasa..Yöneticiler,  seyirciler,  top oynayan oyuncular ve antrenörler  birbirlerine daha çok saygılı olsa,  umarım her şey daha güzel olacak....                   

  Lüleburgazspor'un bir an önce toparlanması gerek,  tavşan bayırı  aşabilir.  Babaeskispor,  yükselişini devam ettirmeli,  istikrar yakalamalı...Oynadıkları gurupta  her hafta her sonuç çıkabilir ve  Profesyonel 2.  Ligdeki temsilcimiz,  Kırklareli spor iyi bir ivme yakaladı. Umarım bu ivme devam eder ve Bank Asya  liginde nihayetlenir...

        Son bir not:1 Kasım milletvekilliği seçiminde,  partilerinden seçilen milletvekillerini  tebrik ediyor,  ilimiz ve bölgemize başarılı  çalışmalar yapacaklarından  eminim..

 Sağlıcakla  kalın..

                                                                                                                                     10.11.2015

                                                                                                                        

Bu yazı 2066 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» YAYA GEÇİTLERİNDE DAHA KAÇ KİŞİ ÖLECK?
» İŞTE BÖYLE… HER ZAMAN BÜLE...
» MUHTEŞEM LÜLEBURGAZ
»  SÜPER MAÇ DOSTÇA SONUÇ
»    HAFTANIN MAÇI VE HAFTANIN OLAYI
»  SPORUN DEMAGOJİK KONUŞMALARI VE YILDIRIMSPOR
» DOSTÇA BİR SEZON OLSUN
» ÖĞRETMENİMİZ EKREM BAŞARAN İÇİN
» HELAL OLSUN HALİT USTA.....
» DERS GİBİ YENİLGİLER.....
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter