25 Mayıs 2022 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Vedat YÜCEL
DERS GİBİ YENİLGİLER.....
Yazı Tarihi: 03 Aralık 2015 Perşembe 07:00

Sporun doğasında  yenmekte vardır, yenilmekte. Bazı spor adamları karaktaristik bir deyim yaratmıştırlar; YENEMEYECEKSEN, YENİLME.  Bazı  sapor adamları da 'BÜKEMEDİĞİN ELİ ÖPECEKSİN' diyerek  spordaki  erdemli davranış biçimini  ortaya koymuştur. Özellikle yarışma sporlarında  sportif başarı, kazanmak üzerine kuruludur. Müsabaka kazanamadığın sürece,  puan sıralamasında hep altlarda kalırsın. Sezon sonunda da, senin takımının bu ligde yeri yok derler. Bir alt kümeye  gönderirler.  Bu kaçınılmaz sonu yaşamamak için,  kulüpler sezon başında ,  iyi bir sporcu kadrosu ile  iyi bir sezon  hazırlık dönemi geçirirse sezonu hedeflediği yerde tamamlar. Bu  şartların oluşması için,  ekonomik zorlukları yenen, güçlü bir  yönetim, güvenli bir teknik kadro, takım ruhuna uygu kalitede oyuncuların kulüp bünyesinde  bir arada olması gerekir. Hatırla yapılan  transferlerle, bize sahip çıkın  diyen yöneticilerle, sık sık değiştirilen antrenörlerle  başarılı olmak  hayalden ibarettir.

           Bu  hafta oynanan   Lüleburgazspor – Kocaeli  Demirspor   futbol maçı  ile, deplasmanlı  Basketbol liginde  LAYFA'da  oynan  Akademi -  Saray  Belediye  Spor   basketbol maçında   ders   gibi  mağlubiyetler  alındı...

           Lüleburgazspor'un  durumuna  çok üzülüyorum...  Çaresizlik içinde çabalayan bir yönetim. Elinde  oynadığı lig  kalitesinde olmayan, yetersiz bir kadro ile çalışan bir teknik kadro. Elinden geldiği kadar  mücadele edip , neticeyi etkileyemeyen  gencecik futbolcular..

   Bu mu   LÜLEBURGAZSPOR?   Nerede Trakyayı  titreten  LÜLEBURGAZSPOR?  Koskoca  Lüleburgaz'da  bu   kulübün elinden tutacak hiç  kimse yok mu?  Lüleburgaz spor   markasını   kullanarak  bir yerlere  gelen  insanlar   nerede?  Kırklareli spor   nerede, biz  neredeyiz? Lüleburgazspor'u  mahalli lige  düşürüp,  köyler arası  maçlarda mı görmek istiyorsunuz? Yazıklar  olsun hepimize.....

   Lüleburgaz'da  basketbolun  motor görevini  üstlenen,  basketbolun  gelişmesi ve  sevilmesi  için   çaba sarf  eden  AKADEMİ  Basketbol   kulübünü  ve teknik  heyetini  tebrik  ediyorumm.  Pazar  günü oynanan    Saray  Belediye spor   maçını   LAYFA'nın   güzel   tesislerinde  seyrettim... Maça müthiş bir ilgi ve sevgi  vardı.. Maçı  kazanmanızı  çok istedim.  Ancak   kaybettiniz.  Umarım  kaybederken de,  kazançları  olur. Gereken  dersleri çıkarmışınızdır. Maç  iki periyotta  kazanılmaz. Maçın  geneli ve son saniye bitmeden basketbolda  sonuç belli olmaz... Oyuncu  rotasyonunu  sıkıntılı yaparsanız, o  kadar   fark  kısa zamanda  kapanır ve yenik duruma  düşersin.  Kaybedilen bir maçtı. Başarı için  mücadelenin  sürekli olması  gerekir. Mücadeleye devam ederseniz  başarı kendiliğinden gelecektir. Ben  buna  canı gönülden inanıyorum.Süper oynayan  Beşiktaş,  Akhisara  yenilmedi mi?

    Sağlık  ve  başarı dolu  nice  spor  dolu   haftalara......

                                                                                                                                    01.12.2015

 

Bu yazı 4961 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» YAYA GEÇİTLERİNDE DAHA KAÇ KİŞİ ÖLECK?
» İŞTE BÖYLE… HER ZAMAN BÜLE...
» MUHTEŞEM LÜLEBURGAZ
»  SÜPER MAÇ DOSTÇA SONUÇ
»    HAFTANIN MAÇI VE HAFTANIN OLAYI
»  SPORUN DEMAGOJİK KONUŞMALARI VE YILDIRIMSPOR
» DOSTÇA BİR SEZON OLSUN
» ÖĞRETMENİMİZ EKREM BAŞARAN İÇİN
» HELAL OLSUN HALİT USTA.....
» DERS GİBİ YENİLGİLER.....
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter