25 Mayıs 2022 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Vedat YÜCEL
HELAL OLSUN HALİT USTA.....
Yazı Tarihi: 07 Aralık 2015 Pazartesi 10:14

Hürriyet  Mahallesi  Kalmaz  sokakta,  su  şebekesi  ana boru  değiştirme  çalışması  yapılıyor. Arkadaşlarla Tatarköylü  Hasan'ın  kahvesinden aşağı doğru  yürüyoruz. Kepçe çalışıyor. Tanker  çalışıyor. Kanal etrafında  heyecanla  insanlar koşuşturuyor. Merak ettik, çalışma yerine şöyle bir  göz attık. O  da   ne?  Su  borusu  patlamış, su  müthiş bir  tazyikle  fışkırıyor. Kanalın içinde bir kişi  suyu kapatmaya çalışıyor. Bir  türlü ne kepçe, ne de tanker  suyun  akışını ve  azalmasını engelleyemiyor.

Müthiş bir  su akımı ve tazyiki,  kanalın içindeki  adam, günlük  kıyafeti ile,  suyun içine, elindeki  sihirli değnek ile   girerek,  suyun  akakışını,  büyük bir  mücadele vererek kesiyor.. Üzerinde  ne bir  koruyucu  kıyafet,  ne  kendini koruyacak hiçbir  malzemesi yok,  sadece  ayağında  sarı  çizmeler..

Mahalleyi  su  kesintisinden kurtardı, ancak  sırılsıklam  olarak, onun sağğı ne olacak? Orada bana söylenen,  'ona bir şey olmaz' sözü  bana dokundu. Böyle  vasıflı insanlar,  sağlıklı oldukları   sürede,  bizlere ve topluma yararlı olur. Bu   insanların sağğını korumak  zorunluluk olmalıdır..

   Böyle  fedakarca  çalışan   ekipler  toplumun   isimsiz  kahramanlarıdır. Bütün  su ve kanalizazyon  ekibini  kutluyorum. Ancak   isminin Halit  Usta olduğunu  öğrendiğim  bu   arkadaşa  ayrı  bir   parantez  açmak istiyorum. Kendisinin  bağlı olduğu  kurum  tarafından ,  yeni  yılda  maddi ve manevı   olarak   mükafatlandırılmasını, öneriyorum.. Böyle  vasıflı ustalara  her zaman  ihtiyacımız  vardır  ve olacaktır...  Kalın sağlıcakla...

   

Bu yazı 6929 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» YAYA GEÇİTLERİNDE DAHA KAÇ KİŞİ ÖLECK?
» İŞTE BÖYLE… HER ZAMAN BÜLE...
» MUHTEŞEM LÜLEBURGAZ
»  SÜPER MAÇ DOSTÇA SONUÇ
»    HAFTANIN MAÇI VE HAFTANIN OLAYI
»  SPORUN DEMAGOJİK KONUŞMALARI VE YILDIRIMSPOR
» DOSTÇA BİR SEZON OLSUN
» ÖĞRETMENİMİZ EKREM BAŞARAN İÇİN
» HELAL OLSUN HALİT USTA.....
» DERS GİBİ YENİLGİLER.....
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter