23 Mart 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Ali ÇEVİK
IŞİD HÜCRELERİNİ BULALIM
Yazı Tarihi: 16 Ocak 2016 Cumartesi 10:09

Olmadı linç kampanyanız tutmadı beyler, pazartesi toplantılarınızda konuşacağınız masalarınıza meze yapacağınız, aylak takımınıza pazartesi günü çalacağınız, onların da ağzı açık koyun gibi dinleyeceği aman ne güzel çaldın deyip alkış üstüne alkış tutacağı kaval elinizden gitti.

Ne güzel de dilinize dolamıştınız zenginin malını. Eşine ve kendine aldığı arsaları bir günde yapılan tapuları ne güzel anlatacaktınız. Akşamları kırk dört numaralı masaya kurulup etrafınıza bir kaç tane kemik yalayıcı buldunuz mu, ki bunlardan elinizin altında bolca var değmeyelim keyfinize.

Yakın kasabamızın Şehr'i emini eline belgelerini aldı karşınıza geçip ve arsaları kardeşim bunlar zaten benim, ben ve ailem yağmur sonrası bir gecede bokluk üstünde yetişen mantar değiliz; arsalarımızı parselledik, tapumuzu aldık daha da geride yüzlerce dönüm toprağımız var aha tapuları. Ben zaten bunların hesabını beş dönemdir vere vere geliyorum, belgeleri suratınıza çarptı iş bitti kapandı.

Sıra sizde şimdi. Sizde hesap verin kırk dört nolu kasabadan değil bizimkinden bahsediyorum, kendinizi hesap soracak makam ve mevkide görüyorsanız buyrun sorun pazartesi toplantısında sorun, yazılı sorun yazısız sorun ama biz de duyalım.

Aylardır konuşulan yeşil alana dikilen, aşçılık okulundan- akademisinden bahsediyorum. Buraya yeşil alan -park yapacağız, çocuklara oyun alanı yapacağız, yaşlılara oturacak, nefeslenecek, dinlenecek alan yapacağınız diye sahibine bedelsiz terk ettirdiğiniz bu yere aşçılık okulunu nasıl diktiniz? (3.5 milyon TL) üç buçuk milyon TL'yi  nasıl harcadınız ?

Mülk sahibi davayı kazandığını söylüyor. Yeşil alan olarak terkedilen arsa başka amaçla kullanılamaz. Rant burada işte, ranta bakın, rantı uzakta aramayın, rant orada atıl duruyor saçı bitmemiş yetimin hakkı orada duruyor. Hem de metruk halde duruyor. Partilerin il başkanı, ilçe başkanı, belediye meclis grubunun da başkanıdır, çağırın toplayın yüreğiniz yetiyorsa aylardır yayılan söylentilere cevap isteyin.

Komşu parsellerden ev alan vatandaşımız 'ben burası yeşil alan, park diye ev aldım, şimdi yemek kokuları içinde kalacağım diyor. Bu apartmanlardan yürekli bir vatandaşımız çıkar bir dilekçe ile durumunu özetlerse ne olur düşündünüz mü ?

Sizler düşünemezsiniz, sizlerin yerine kırk dört nolu masalar düşünüyor, uzaklardan getirdikleri provakatörleri  karşınıza dikiyor sizlere Atatürk'ün partisine Atatürk'ün hemşerilerine Atatürk'ün memleketinde 'Yoldaşlarım' diye hitap ettiriyorlar. Adamın biri dün Sarin gazından bahsediyor bugün Lüleburgaz'daki İŞID hücrelerinin çokluğundan. O adam biliyormuş sadece sayısını bilmiyormuş.

Lüleburgazlı hemşerilerim Atatürk'ün bizlere 'Yoldaş' diye hitap ettiğini duydunuz mu ?

Yoldaş Lenin'in, Stalin'in ve bölücübaşı Apo'nun hitap tarzıdır, bu marksist kırıntılarının bizlere hitap tarzı bizim için züldür bu zilleti nasıl alkışlarsınız.

 

Sayın Okurlar;

Altı gündür  İŞID hücreleri hakkında Emniyetten, Savcılarımızdan halk eğitimde yapılan bu konuşmanın suç duyurusu kabul edilerek araştırma  soruşturma yapılmasını bekliyorum. Yazımı yazarken Sultanahmet'te patlama oldu ondan fazla insan öldü. Lüleburgaz'da IŞİD hücreleri varsa burada da patlamalar olmayacak mı ? Acaba bilmeden İstanbul'da Ankara'daki katliam sorumlularını ve uzantılarını burada besliyor barındırıyor muyuz ?

Ben Lüleburgaz'da yaşıyorum ve bu hücreleri bilmiyorum. Secaat arz ederken şirkatin söyleyen adamın bizleri emniyeti, savcılarımızı töhmet altında bırakmaya  hakkı yoktur. Bu adamın ve uzantılarının bu konuda hesap vermeleri lazım sizler de bu hesabı sormanız ve sonucunu paylaşmanız lazım.

Üç maymunu oynamaya kalkmayın 05-01-2016 günlü gazetemizi alın okuyun sizleri göreve davet ediyor ve bekliyorum.

Bu yazı 1624 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» BAŞKAN FİRARDA
» EV SAHİBİ KİMDİ?
» PANCAR BAHANE RANT ŞAHANE
» KONGRELERİN ARDINDAN
» Kasabanın kötü adamları
» DEĞERLERİNİZE SAHİP ÇIKIN!
» BAŞKANA SORUŞTURMA
» ÇÖP KASABA
» Unutmadım ki?
» YILAN HİKAYESİ SEMT PAZARI VE CENAZE HİZMETLERİ
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter