26 Haziran 2022 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Mustafa SARIOĞLU
YAZI TAHTASI HABERDAR OLUN
Yazı Tarihi: 22 Ocak 2016 Cuma 10:15

Pazartesi günü bir beyanat okudum. O günden beri sorumlulardan, yetkililerden bir şeyler bekledim. Olmadı.

Bu yazıyı yazmaya karar verdim. AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Harun Karaca ‘Gömü bulmadık’ diyen beyanatında yapılan hizmetleri sıralıyordu.

Doğrudur gömü bulmamışlardır. Ama hovarda miras yedi oldukları kesin.

Enayi yerine konulmak zoruma gittiğinden belki eleştirimde kırıcı oluyorum.

Şimdi gelelim mirasyedilik olayına: Önce Lüleburgaz ilçesinin bir mahallesi olan çiftlikten başlayayım.

Sarımsaklı, Alpullu Şeker Fabrikası ile birlikte kurulan Devlet Çiftliğiydi. Ve Lüleburgaz ilçesine bağlı mahalleydi. Şimdi ne oldu? Sayın başkan bu sorunun yanıtını ne olur? Özelleştirildi ile geçiştirilemez.

Bindokuzyüz doksanlı yıllarda kurulan ve düne kadar adı HEAŞ olan çevirim santralinin adı LİMAK oldu. Neden? Bunun içinde özelleştirildi yanıtı yeterli değil.

TREDAŞ dediğimiz bir dağıtım şirketi vardı. Adı TEİAŞ oldu. Merkezi Edirne’ye taşınmış. Sadece yapılan isim değişikliği miydi. Bunun içinde özelleştirildi yanıtı kandırmaca olur.

Gömü bulunmadı ama halkın emeğiyle kurulan bölgemizin bu üç büyük yatırımı SATILDI. Yani milletin mirası torunlarına kalmadı. Dönemin erki elinde bulunduranlarınca özelleştirme kılıfı ile panoya çevirildiler.

Özelleştirmenin bir taşla üç kuş vurmak olduğunu bir anlatabilsem. Şu yoksul halkım onu bir anlayabilse böyle yazılar yazma gereği kalmayacak.

Sevgili insanlarım. Güzel insanlarım. Kendinize gelin. Gömü bulmadık kandırmacasıyla elinizden alınanların farkına varın.

Köylü kardeşlerim, köyünü terk eden genç köylüler. Toprağınızın değerini anlayın. Apartman dairesinde yaşamak için başkalarına köle olmayı seçmeyin. Ülkemiz tarımda kendine yeten yedi dünya ülkesinden birisiydi. Bu gün buğday alan, hayvanına vereceği samanı dış ülkelerde alan olduk.

Sayın siyasiler, siyaset yaptığını söyleyenler;

 Varlığınızı sürdürmek halka ninni söylemekse devam edin. Yok hizmeti düşünüyorsanız silkelenin. Uyutulmak istemediğini farkedenlerin sayısını arttırmak için çabalıyoruz. Haberdar olun! 

Bu yazı 1831 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» Eski Bir Borç
» YARDIM-ÖTEKİLEŞTİRME
» BİRAZ NE?
» NEVRUZ
» KORKUYORUM!
» YAZI TAHTASI YAŞAMAK VE MUTLULUK
» UTANIYORUM
» SEVSEM Mİ, SEVMESEM Mİ?
» NEVRUZ, GÖBEL, ÖZLEMLERİM.
» ESKİ LÜLEBURGAZ BENDE DEĞİL Kİ
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter