23 Mart 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Ali ÇEVİK
ZEHİR Mİ İÇİYORUZ
Yazı Tarihi: 29 Ocak 2016 Cuma 07:08

Şükut ikrardan gelir, size isnat edilene cevap vermezseniz, sessiz kalırsanız, kabul etmiş olursunuz toplumdaki genel kanı budur.

Cevap  vermeye değer bulmuyorum, o kim ki ona cevap vereyim, gibi söylemler de lafı güzaf (boş söz, boş lakırdı) olarak algılanır.

Kırklareli'nin, Lüleburgaz'ın köylerinin suları arsenik içeriyormuş, bu iddiayı elbette ciddiye alırım, elbette düşünür sorgularım, söyleyene de saygı duyarım. Sular kirli ve zehirli, halk sağğını tehdit eder noktadaymış.

Lüleburgaz ve köyleri aynı büyük havzadan, küçük kuyular yani artezyen kuyuları marifeti ile su almakta ve biz bu suları içmekteyiz. Su aldığımız derinlik su kuyusunun konumuna göre 225-300 metre civarındadır. Suyumuz iyi kalite içebilir olarak nitelendirilir analiz raporları bu yöndedir. Dikkat edilirse beyanatlarda Llüleburgaz ismi geçmemekte köylerin ismi sayılmaktadır. Yenibedir, Turgutbey, Ayvalı, Düğüncübaşı suları arsenik içeriyor ama ne hikmetse Lüleburgaz'dan bahis yok. Olayı biraz daha basite indirirsek aynı kovaya maştrapayı daldırıp su alan köyler zehirleniyor, Lüleburgaz'dan tık yok.

Sayın Lüleburgazlı hemşerilerim, ortada büyük bir yalan var diyelim ya beyanatı verenler yalan söylüyor ya da Lüleburgaz'ın bildiğim kadarı ile her hafta alınan numuneler yayınlanan analiz raporları gerçeği yansıtmıyor.

Ben hazır su almam, evimde çeşmeden içer ve kullanırım.

Belediyenin analiz raporlarına, güvenen inanan Lüleburgaz halkı zehirleniyor mu? Bu gerçek bizlerden saklanıyor mu? Kanser vakalarının artışı ile suyumuzun alakası var mı? Sayın Vekilimiz arsenik iddiasını almış TBMM'ye götürmüş soru önergesi vermiş, böyle eften püften önergeler sizin parti içinde ve TBMM'de itibarınızı arttırmaz aksine siz itibarsızlaşırsınız. Sayın Vekil Belediye Başkanı partimizden iddiayı ortaya atan da parti ilçe başkanınız, onlara sorun gerçek ortaya çıksın.

Sayın iki tane reşat altını reisbeyi ziyarete gitmiş, reis bey tarafından kabul edilen reşat altınları kısa süren ziyarette masada ondokuz adet büyük proje akademi projeleri görmüşler, kakanın adı bad-ı saba olmuş, ya bizim kasabada her şeyin  adı akademi oldu gençlik akademisi, lezzet akademisi vs gibi, sahi aklıma gelmişken sorayım yeşil alana yapılan lezzet akademisinden ses çıkmadı. Sizlerin de bildiği, gördüğü gibi Lüleburgaz trafiği felç oldu. Sayın başkanım onyedi yıllık devri iktidarında katlı otopark akademisi yapılamadı acaba projeleri arasında böyle bir proje var mı, bilmiyorum. Aldığım duyumlara göre yarım olarak devir aldığı kendisinin tamamladığı Kongre Meydanı yıkılıp katlı otopark yapılacakmış. Yollar trafiğe kapatıldı yayalaştırıldı. Yaman Otel Emrullah Efendi caddesine kadar Fatih caddeleri felç.

İstanbul caddesinin alternatifi Okullar caddesi felç. Mahalle aralarında geçmeye yer yok aracınızı park etmeniz mucize. Yeni bir AVM yapıldı belli ki yüklü miktarda para harcandı güzel de görünüyor. Bir ilk gerçekleşti oto parksız AVM yapıldı. Yerin iki kat altına bodrum yapıldı, buraya AVM'nin otoparkı olması gerekirken burası firmalara kiraya verildi. Belediye bir milyon TL'ye yakın otopark bedeli aldı, cebe indirdi. AVM sahibi bodrumdan kira alacak parasına para katacak ceremesini yani oraya aracıyla gelenlerin sıkıntısını civarda yaşayanlar çekecek. Lüleburgazlılar kendilerini aydın olarak, Avrupalı olarak, kültürlü insanlar olarak tanımlar; seyahat ederiz, gezeriz, alışverişe. Yunan'a, Bulgar'a, Çorlu'ya, İstanbul'a gideriz; gezdiğiniz yerlerde otoparksız AVM gördünüz mü? Taksime AVM yapılacak diye etrafı yakıp yıkanlara destek amaçlı Taksim'e koşanlar Kongre Meydanı'nda eylem yapanlar Ak Parti önünde nöbet tutanlar nerdesiniz? Bu çifte standart niye? Mimarlar, mühendisler odası siz nerdesiniz? İstanbul Büyükşehir Belediyesi meclisinde CHP, 51 dosyayı kente karşı işlenen suçlar komitesine dava açılmak üzere göndermiş. 32 dosyaya dava açılmış (Melih Aşık'ın köşesi) bizim belediye meclisi ne yapar? Yeşil alana yapılan Lezzet Akademisi hakkında ne yaptınız? Otoparksız AVM' ye nasıl izin verdiniz bunun hakkında ne yapacaksınız? Bunlar kente karşı işlenen suçlar değil mi?

Lezzet Akademisi'nin bedelsiz terk edilen yerine yüklüce bir miktar TL ödeyip geri alacaksınız böylece belediyeyi zarara uğratacaksınız, binayı yıkıp yerine yeni yeşil alan yapacaksanız, harcanan üç buçuk milyon TL'yi kim ödeyecek, hangi fasıldan nasıl örtbas edeceksiniz? Bu mızrak çuvala sığmayacak, bunu örtbas etmeye çalışanlar, denetim görevini yapmayan meclis sorumlu olacak, üyeler bedelini ödeyeceklerdir.

Bu yazı 1920 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» BAŞKAN FİRARDA
» EV SAHİBİ KİMDİ?
» PANCAR BAHANE RANT ŞAHANE
» KONGRELERİN ARDINDAN
» Kasabanın kötü adamları
» DEĞERLERİNİZE SAHİP ÇIKIN!
» BAŞKANA SORUŞTURMA
» ÇÖP KASABA
» Unutmadım ki?
» YILAN HİKAYESİ SEMT PAZARI VE CENAZE HİZMETLERİ
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter