07 Mart 2021 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Ali ÇEVİK
Unutmadım ki?
Yazı Tarihi: 04 Nisan 2016 Pazartesi 06:23

Epeydir ayrı kaldık değil mi dostlar? Görenler sarıldı nerdeydin diye. Arkadaşım Hocada pek bir sıkı sarıldı "Nerelerdesin özledim seni" diye.  Ben de özlemişim özlerim tabi kaç kişi kaldık aynı kuşaktan; bir elin parmakları kadar ya varız ya yokuz. 

Kimimiz yerden mantar biter gibi yapılan Akademileri sayarken gitti. 

Kimimiz bedava cenaze hizmetini göremeden gitti. 

"Nerde olucam hoca" dedim, kasaba şerifinin takdir buyurduğu 35 bin Amerikan parasını kapmıştım; harcamaya çalışıyorum bir aydır; yedim içtim gezdim gördüm. Artanı ile de yeni program yaptım yirmi günlük bir ortadoğu gezim var. Dönüşte nasipse 9-Mayısta dört günlük Avrupa seyahatim var. İnanmayana hemen çıkarıp gösteriyorum. Aaaa sesleri çıkıyor tabi. Yanlış anlaşılmasın uçak biletlerini gösteriyorum.

Kumar illetim olmadığı, içki defterini kapattığıma göre biraz daha param artacak gibi. 

Lüleburgaz’daki bütün olan biten gelişmelerden şu gavur icadı Facebook sayesinde haber alıyorum. 

Eksik kalanları da bizim Mustafa’nın (yorgancı) benim için kahvelerden dükkanlardan kalk gidelim yaparak biriktirdiği yerel gazetelere göz atarak tamamlıyorum. 

Gençlik parkındaki merdivenden de haberim var. 122 CHP’li belediyenin kendi aralarında masaya koyduğu 500 profilden çekilen kurada bize de bir ödül düştüğünden de. Bu ödülü her yerde dile getiren kasaba şerifini ve şerifesini her fırsatta cilalamaya, parlatmaya çalışan cilacılardan da haberim var. 

Yok pahasına satılan arsalardan da haberim var. Benim için hiç te süpriz olmadı. İş merkezini unutmadım ki oradaki tahta kalıptan çelik kalıba geçişi, mıcır durumlarını, müfettişe verilen ifadenin, savcıya verilen ifadenin, karakolda doğru söyler mahkemede susar misali değiştiğini unutmadım ki?

Pazar yerini, üç liralık ihalenin on liraya bittiğini, yeni alana yapılan lezzet yüksek okulunun, paralı gençlik yüksek okulunu amaç hasıl olana kadar iptal edilen ihaleleri (terminal karşınızda daha yeni)

1996-1997 yıllarında satılan yirmiye yakın arsanın İstasyon Caddesinde Lüleburgaz spor kulübüne tahsis edilen 100 metrekare arsanın satışına, paraların uzak doğu gezilerinde harcanmasına, bir spor adamı bir Lüleburgaz Spor Kulübü sevdalısı olarak tek söz edebildin mi sayın hocam?

Evimiz pislikten geçilmiyor, kokudan burnumuzda mandalla gezecek haldeyiz; iktidar ülkeyi satıyormuş, hadi ya... Önce evimizi, sonra bahçemizi temizleyelim; daha sonra iktidara hesap sorma hakkımız olsun. Dilimize pelesenk ettik nerede bu devlet nerde bu millet? Bırakalım bunu artık nerde bu kasabanın eşrafı nerde kanaat önderleri, nerde her fırsatta yerli yersiz hesap soralım diyen genç nesil, nerde kasabanın akil insanlarının toplandığı sözde kent meclisi? 

Elindeki fenerle gündüz vakti gezen soranlara da 'adam arıyorum' diyen Diyojeni gel de anma şimdi. 

Kendisine Doğrucu Davut değimini yakıştıran Davutların ne kadar doğru olduğunu bilirim de onlara söyleyecek lafım yok ben onlar için kalemimi de kağıdımı da harcamam. 

Kasabamızda sevdiğim güvenmek istediğim kırk elli yıllık arkadaşlarım; elinize tutuşturulan yağdanlıkları fırlatıp bir tarafa atın, siz eklem yerlerini yağladıkça şak şak  yaptıkça kasabanın şerifi her yaptığını doğru zannediyor. Bu tutumunuzla kasabaya da şerife de zarar veriyorsunuz. 

Not: Sayın Necati Arkadaşım hikayeyi sever. Ajandasına not etmesi dileğimle.

Padişah sevdiği bir adamını vali tayin etmiş, aylar sonra görüştüklerinde efendim iyiyim çok çalışıyorum size ve halkıma hizmet ediyorum fakat geçim zorluğu çekiyorum demiş, " Padişahta inşaat yap" demiş. 

Yıllar sonra görüştüklerinde vali yine geçim zorluğunu arzetmiş. 

Padişah yine "inşaat yap" demiş.

Valiliğin dördüncü devresinde görüştüklerinde ne hikmetse vali bey geçim zorluğundan hiç şikayet etmemiş. 

Saygılarımla.

Sadece bir hikaye bu kimse üzerine alınmasın. 

Bu yazı 5856 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» BAŞKAN FİRARDA
» EV SAHİBİ KİMDİ?
» PANCAR BAHANE RANT ŞAHANE
» KONGRELERİN ARDINDAN
» Kasabanın kötü adamları
» DEĞERLERİNİZE SAHİP ÇIKIN!
» BAŞKANA SORUŞTURMA
» ÇÖP KASABA
» Unutmadım ki?
» YILAN HİKAYESİ SEMT PAZARI VE CENAZE HİZMETLERİ
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter