25 Mayıs 2018 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 15°C
Açık
YAZAR DETAYI
Oğulcan SARIOĞLU
Yazı Tarihi: 16 Aralık 2016 Cuma 07:25

'Ben deliliğin avukatlığını yapmıyorum, deliliğe karşı yazıyorum. Deliliğinize karşı yazıyorum. Savunduklarım, anlattıklarım aklın ürünüdür, gerçeğin ürünüdür. Ortalama insan delidir ve deli dedikleriniz, dünyanın asıl sahipleridir. Size yardım etmeye çalısıyorum. Hem kendinize, hem bu dünyaya verdiğiniz zararı durdurmak istiyorum. Uyanmanızı istiyorum. Silahlarınızı bırakın istiyorum.

Ben uyuşturucuların avukatlığını yapmıyorum. Aksine, hep söylediğim gibi, tüm inançlara, ideolojilere ve geleneklere karşı duruyorum. Uyuşturucu bağımlılarıyla dolu etrafım, onlara yardım etmeye calışıyorum. En güçlu ve ölümcül uyuşturucu benliktir, diyorum ve yardım etmeye calışıyorum. Aklın perdelerini ve benliği yok eden, doğruyu ve yanlışı, iyi ve kötüyu ortadan kaldıran, düşüncenin sonsuz yıkımını ve kuşkuyu destekleyen ne varsa sunuyorum size. Iyileştirmeye çalışıyorum. Hatırlatmaya çalışıyorum.

Ben ahlaksızlığın avukatlığını yapmıyorum. Ahlak'ın tanımı değişmiş durumda ve ben sizi uyarıyorum. Ahlaklı olan, olasılıkları arttırandır diyorum ve ahlaksız olan, olasılıkları azaltandır. Kötülüğe yenik düşmeyin istediğim bu, fark ettiğinizde, her şey için çok geç olmasın. Geri-dönülemez şeyler yaratmaktan kaçınmak, budur yeni öğretimiz - ve geri döndürülebilir şeyleri, geri-döndürülemez kılmak, budur en büyük günah.

Ben hukuksuzluğun avukatlığını yapmıyorum, üst -paragraftan alıyor ve ekliyorum, hukuk geri-döndürülemez olanı geri-döndürme sanatıdır. Eğleniyorum. Kurallar, kısıtlamalar getirdikleri ölçüde hukuksuzdurlar, özgürleştirdikleri ölçüde hukuka uygun. Güç'e hizmet etmeyen bir hukuk tasarlıyorum, hukuk'un tanımı gereğidir ki bunu yapıyorum , anarşi diyorlar yarattığıma , ben 'tao' diyorum.
Ben aylaklığın avukatlığını yapmıyorum. Çalışmak, ahlaksızdır diyorum, affedilmezdir diyorum ve ekliyorum, çalışmamak için çalışmak, tek olasılık budur. Çalışmak bir uyuşturucudur, kariyer diyorlar ve gülümsüyorum, ben sadece, bir günde milyarlarca insanın milyarlarca saat çalışmasını ve karşılığında, sadece hayatta kalmalarını desteklemiyorum. İnsanların ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmak zorunda kalmadığı bir gelecek düşlüyorum, çalışmak bir zorunluluktur ve onun asılmasını istiyorum. Yapılabilir, biliyorum -robotları çok seviyorum. Üst-insan, diyorum aylaktır ve aylaklık , tanrı ile insan arasında günümüzde geriye kalan tek bağdır.

Son olarak, ben kendi kendimin avukatlığını yapmıyorum. Bol bol yazıyor ve siliyorum, kimsem yok, kendi kendimle kavga ediyorum. Kendi derinlerime uzanıyor, ve ne inşa ettiysem bombos hepsi, tekrar tekrar görüyorum. Kör olduğum anlar, bi anlığına kör olduğum anlar bunları yazıyor ve kaydediyorum. Artık benim değiller, artık böyle düşünmüyorum, bomboş sözler bunlar, sizden çok daha iyi biliyorum. Şimdi gidiyorum, uykum var ve size iyi geceler diliyorum. Hepinizi seviyorum.'

Bu yazı 1065 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» Aptallık insanlığı bir arada tutan tutkaldır.
» . . .
»
» Lüleburgaz
»
» Seviştik- ve ertesi sabah...
» 24 Nisan
» KÖŞE-BE
» KÖŞE-BE
» KÖŞE-BE 11 Nisan
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx