23 Nisan 2018 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 15°C
Açık
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
BAL LİGİ
Yazı Tarihi: 30 Aralık 2016 Cuma 07:30

Bal Ligi temsilcimiz Yıldırımspor, ilk yarıyı oynadığı 12 müsabakadan galibiyet alamadan, en az gol atan en fazla gol yiyen bir takım olarak ilk yarıyı kapattı. 2.Yarıda 15 Ocak 2017 Pazar günü 8 Kasım stadında saat 14:00’te İstanbul Sultangazispor oynayacak. 2.Yarı takımımıza başarılar diliyoruz. Aslında alttaki takımlara baktığımızda matematiksel olarak ve iyi düşüncelerle toparlandığında kaybedilen bir şeyin olmadığı görünüyor ama birkaç takviye şart, çünkü üzerimizdeki 3 takımın da çok iyi takımlar olmadığı görülüyor. Tabi konuşmak çok kolay ama içine girdiğiniz zaman o kadar da kolay olmadığını görürsünüz. Hele hele hiçbir yerden ne maddi ne de manevi yardım alamıyorsanız. Yazdığım gibi oturduğumuz yerden konuşmak çok ama çok kolay. Hadi bakalım BAL temsilcimiz Yıldırımspor hakkında konuşacağımıza yardımcı olmaya çalışalım. Şu an başlarında olan ve maddi manevi fedakarlıklarda bulunan 3 Yöneticisine yardımcı olalım.

YAZDIM, YAZDIK, YAZDILAR ve KONUŞULMAYA DEVAM EDİLİYOR! ÇÖZÜM YOK

YAYALAŞTIRMA ALANLARI

İstanbul ve Fatih Caddesi, keşke eski halleri ile kalsalardı. Hiç değilse araçların hangi yönden geldiklerini geleceklerini bilir ona göre önlem alırdık. Tek yöndü, oysa şimdi ne zaman ve nereden geldiği, insandan çok araçların olduğu, kaldırımların dahi işgal edildiği bir bölge oldu yayalaştırma alanları. Araçlar dahil bilhassa defalarca vatandaşlarca söz konusu olan kurye motosikletler. Sağ-sol, yaya geçidi, kaldırım demeden her an her yerden çıkıyorlar ve süratli olarak, hiç dikkat etmeden insanlara saygı duymadan. Yazdım yazılıyor ve yazacağız, ya düzelecek ya düzelecek. Ama önce yetkililerin görevlerine yaya olarak gitmeleri gerek ve yaya olarak bu yayalaştırma alanlarını gezerek, Öğretmenevi’nin önü, Belediyenin yan tarafı zaten park alanı olmuş vaziyette, hem de bu işlerle yetkisi ve görevi olmayanların araçları ile park alanı oluyor.

LÜLEBURGAZ BELEDİYESİ

Evet bu arada Lüleburgaz Belediyesi de aldığı ödüllere bir yenisini daha ekledi. “Kültür, Sanat ve Kadın Yıl” ödülünü de Skyreporter Dergisi’nin  Business Challenge 2016 yılı en başarılı Belediyeler kapsamında aldı. Bu ilk kez ülke kalkınmasında önemli rol ve misyonu olduğu kabul edilen ve ödüllerin belirlenmesinde vizyon, Kentsel tasarım, sosyal sorumluluk, bütçe, çevre ve alt yapı, uluslararası ilişkilerin dikkate alınarak bu ödülü kazanmıştır.

AMATÖR SÜPER LİG

Evet Amatör Süper Lig geçen hafta oynanan müsabakalarla ilk yarıyı kapattı. Ve Babaeskispor, Lüleburgazspor, Evrenspor ilk 3 sırayı paylaştı. İlk yarı sonunda da geçen yılın Amatör Süper Lig şampiyonu Vizespor’un küme düşmesi hemen hemen kesinleşti eğer kadrosunu değiştirmezse.

1.AMATÖR KÜME

Ve 1. Amatör küme her iki grupta oynanan müsabakalarla 2.yarıya başladı. 1.liğe oynayan 3 takım da galibiyetle başladı 2.yarıya. Kavaklıspor kendi sahasında Nadırlı Gençlikspor’u 2-0, Lüleburgaz Kentspor deplasmanda Ahmetbey Güvenspor’u 7-2 ve Emirspor da Kırklareli Kayaspor’u 4-1 yenerek iddialarını devam ettirdiler.

B-Grubuna geldiğimizde bu grupta da lider Demirköyspor deplasmanda Lüleburgaz’da geçen yılların iyi takımı Özerspor’u 6-0 gibi net bir skorla geçti. Demirköyspor’un hemen ensesinde olan Lüleburgaz Trakya Gençlik de Lig’e iddialı bir giriş yapan Alpullu Gençlikspor’u Alpullu’da farklı bir skorla 5-2 yendi, yine sessiz ve yerli genç bir takım olan Celaliyespor da grubun dibindeki Katranca Kartalspor’u 2-1 ile geçti.

Ancak her iki grupta da asıl yarış Play-Off’larda olacak, çünkü play-Off takımlarının tamamı birbirine çok yakın. İkinci yarıda tüm takımlarımıza centilmence başarılı bir ikinci yarı diliyorum.

 

Bu yazı 786 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» HOŞ GELDİN KENTSPOR
» BAL LİGİ
» SAL LİGİ
» YAYA TRAFİĞİNE AÇIK CADDELER
» TEK YÖN
» HAFTANIN DEĞERLENDİRMESİ
» SÜPER AMATÖR LİGİ
» BALKAN VETERAN LİGİ
» YALÇIN TARZAN
» CEP TELEFON HASTALIĞI
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter