24 Nisan 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 15°C
Açık
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
SPOR PROGRAMI ve ERKAN SARAÇOĞLU
Yazı Tarihi: 20 Ocak 2017 Cuma 07:30

Dün sabah saat 10-11 telefonum çaldı. Baktım arayan Erkan SARAÇOĞLU. Erkan ağbimiz eski efsane genel kaptanlarımızdan, önceki gün de aramış ama yolda olmam nedeniyle görüşememiştik. Bu sabah aradığında hoş beş sohbetinden sonra güzel bir haber verdi. Bir televizyonun spor kanalından arandığını ve programa davet edildiğini söyledi. Bana da katılmam için teklif yaptı. Tabi Erkan ağbi Lüleburgazspor’un kuruluşundan itibaren dediği için, benden daha eski ağbilerimin olduğunu, benim çok eskileri bilemediğimi söyledim. Ve eski sporcu ağbilerimin olduğunu onlarla programa katılmasının daha doğru olacağını söyledim. O da mantıklı dedi ve eski ağbilerimizden kuruluşundan itibaren programda bahsedeceklerini söyledi. Gayet güzel olur dedim. Tabi bunun için Erkan ağbinin dersine çalışması, yanına alacağı ağbi veya ağbilerimizin de Lüleburgazspor’da futbol oynamış, yöneticilik yapmış kişiler olması bence çok daha iyi olacaktır. Erkan SARAÇOĞLU, Erkan ağbi genel kaptanım Lüleburgazspor’un tarihi gibidir, görev yaptığı dönemleri an be an hatırlayan ve Lüleburgazspor’un tüm maçları ile ilgili gazete kupürleri, fotoğrafları ve yazıları albümlerde topladığını biliyorum. Ama onları kaybettiğini duymuştum, sorduğumda bulacağını söyledi. Sanıyorum yaptıkları, yapacakları TV programında bilinmeyenleri, yaşadıklarını, gördüklerini anlatacak, bilinmiyenlerle taraftarları aydınlatacaktır. Ama yanına alacağı ağbi veya ağbilerimizi iyi seçmelidir diye düşünüyorum. Eski birçok ağbilerimiz var, Sabri DOĞRUGİDER’den tutun Necati KAYHAN, Arif Aydın ÇELİK, Erkan KARS, benim şimdilik aklıma gelenler, çünkü bu saydıklarım uzun yıllar Lüleburgazspor’un içindeydiler, ayrıca Kulüp Başkanları, yöneticileri, spor yazarları, tabi tam programı bilemiyorum, belki kendisi ile birlikte bir veya birkaç kişi olabilir. Umuyorum bu program olursa güzel bir belgesel çıkar meydana. Evet sayın Genel Kaptanım hadi bakalım hazırla kendini.

AMATÖR SPOR KULÜP BAŞKANLARI

 Evet geçmiş yıllara göre baktığımızda kulüplerimizin başına pırıl pırıl, genç Başkanlar gelmekte. Zaman zaman takımlarında futbol oynamakta, tribünlerde takımlarının maçlarını seyretmekte, zaman zaman da kulübelerde Başkan olarak takımlarının yanında olmaktalar. Çok güzel bir görüntü ve diğer kulüp Başkanları ile de diyalogları sahalarımıza olumlu yansımaktadır. Zaman zaman bir araya gelip sohbet ederek futbolun gelişmesine ve sorunların çözülmesine nasıl katkıları olacağını düşünerek amatör spora katkı sağlamaya çalışıyorlar.

İL HAKEM KURULU-HAKEMLER

Evet İl’imiz hakemleri birkaç sezondur sorun olmaktan çıkmışlardır. Yani artık maç sonuçlarında Hakemler değil sporcu ve Yöneticiler konuşulmaya başlanmıştır. Bu da İl Hakem Kurulumuz için bir başarıdır. Ancak bazı gözlemcilerimiz sanıyorum işlerini bilemediklerinden, duracakları yer ve bulunacakları bölgeleri bilemediklerinden takım ve Hakemler için sorun olmaktadırlar. Bilemiyorum ama Mandıra Adaspor-Kofçaz Serhatspor müsabakasında Hakem’in çok iyi yönettiği müsabakada saha içinde aşırı gezinmesi ve gözlemci olduğunu belli etmek, ön plana çıkmak istemesi bence doğru değildi. Müsabaka sonrası olay çıkacağını bir çocuk dahi hissedebilirdi. O hissedemedi ve güvenlik güçlerini uyaramadı. Saha içinde koltuğunun altında not defteri ile devamlı gezineceğine olası çıkabilecek bir olayı güvenlik güçlerini uyararak daha önce önlem aldırabilirdi. Hakemlerini daha çabuk ve güvenli bir şekilde odalarına aldırabilirdi. Tabi bazıları gözlemcilerin görevi olmayabilir ama bence Hakemlerle birlikte müsabakaların sağlıklı bir şekilde bitirilmesini sağlamalıdır. Ama gerçekten o müsabakanın hakemi müsabakayı çok iyi yönetti. İlk yarıda seyrettiğim müsabakalarda aklımda kalan bu müsabakaydı, tabi zaman zaman seyredip uyarıcı yazılarımızı Hakem ve Gözlemcilerimiz için de yazacağız. Ancak maç kalite ve durumlarına göre yapılan atamalar bence yerindeydi. İlk yarı için İl Hakem Kurulu ve Hakemlerimizi kutluyor, ikinci yarı kendilerine başarılar diliyorum.

Bu yazı 595 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» HOŞ GELDİN KENTSPOR
» BAL LİGİ
» SAL LİGİ
» YAYA TRAFİĞİNE AÇIK CADDELER
» TEK YÖN
» HAFTANIN DEĞERLENDİRMESİ
» SÜPER AMATÖR LİGİ
» BALKAN VETERAN LİGİ
» YALÇIN TARZAN
» CEP TELEFON HASTALIĞI
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter