19 Haziran 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 22°C
Açık
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
VATANDAŞ ŞİKAYETLERİ
Yazı Tarihi: 28 Ocak 2017 Cumartesi 07:24

Evet zaman zaman kendi görüşlerimi, zaman zaman spor ve zaman zaman da vatandaş şikayetlerini,  daha doğrusu vatandaşlarımızın yaptıkları şikayet değil vatandaşlık, Kentli halkı görevlerini dile getirmeye çalışıyorum. Bugün Vatandaşlarımızdan aldığım vatandaşlık görevlerinden öncelikli olanı yazacağım. Kocasinan İlkokulu’nun yan tarafı adeta çöplük, evet ben de Vatandaşın yaptığı bilgilendirme sonrası gidip gördüğümde gerçekten çok berbat bir durumdu, dağ gibi çöpler her iki uçta yükselmişti. Burası diğer yerlere de benzememeli burası bir okul ve binlerce öğrenci var, sanıyor ve umuyorum öncelik buraların temizliğine ama tabii ki daha öncesi buraya çöplerini gelişigüzel atan yine görev yapan vatandaşlarımız gibi bu çöpleri oraya gelişigüzel ve zamanını beklemeksizin çıkaran vatandaşlarımız. Lütfen çöpleri zamanında ve ağızları sıkıca bağlanmış torbalara koymuş vaziyette ve düzgün bir şekilde bırakalım ve görevliler gereğini yerine getirsin.

Ve ikinci Vatandaşlık görevini yerine getiren bir vatandaşımızın şikayeti. Bu aynı zamanda bir sürücü, o da diyor ki Yaman Otel’den aşağıya doğru inerken noktanın olduğu yerde ve tam durağın yanında yine 3 adet setlerle durağın önüne kadar yer park edilmemesi için mi, teşhir için mi işgal edilmiş, neredeyse yolcu taşıma araçları bunların yüzünden yol ortasında yolcu indirip bindirmekte, bu da bir vatandaşlık görevi ve sanıyorum yine bunu yapan vatandaşlarımızın daha dikkatli olacaklarını ve yetkililerin gereğini yapacaklarını umuyorum.

VE BAL LİGİ-YILDIRIMSPOR

Geçen yıl ligi ikinci bitirip, birinci olan Vizespor’un BAL Ligi’ne katılmamasından dolayı ikinci olarak BAL Ligi’ne katılan Lüleburgaz Yıldırımspor ilgisizlikten, maddi yetersizlikten dolayı 2.yarı müsabakalarına çıkmama kararı almıştır. Önümüzdeki sezon Amatör Süper Lig’i 1.ve 2.bitiren her iki takımımız da BAL Ligi’ne yükselecek. ANCAK; ilk iki sırada bitirip de katılmayacak takımımız varsa kendini hiç zorlamasın BAL Lig’ine katılacak takımlara engel olmasın. İl’imiz bu konuda maalesef kötü bir sınav vermektedir. BAL’a katılmaya hak kazanıyor ama sonra katılmıyor ve katılacak takım veya takımların hakkını yiyor. Bu doğru değil. LÜTFEN BAL Ligi’ne katılmayacak takımlar katılabilecek takımlara engel olmasınlar.

AMATÖR SÜPER LİG ve 1. AMATÖR KÜME

Evet kar ve kış liglerimizi etkilemişti ama sonunda oynanmaya başladı. Gerek Amatör Süper Lig’de ve gerekse 1.Amatör kümede oynanan ve alınan sonuçlara baktığımızda takımlar arasında korkunç bir uçurum olduğunu görüyoruz. Sonuçlar adeta Basketbol maçlarını hatırlatıyor. Bu da İlimizde futbolun her geçen gün çok daha kötüye gittiğini gösteriyor. Gerçekten sonuçlar çok ürkütücü ama farklı sonuç alıp farklı galibiyet alan takımlarımız da iyi futbol oynadıklarını ve çok güçlü olduklarını düşünmesinler. Rakipler çok zayıf olduklarından bu sonuçlar ortaya çıkıyor. Bu birkaç yıldır BAL Lig’inden de belli oluyor. Evet bu hafta kısa kesiyorum, çünkü takımlarımızı seyredemedim. Sonuçlara baktığımda gördüklerim, tabii ki önceki haftalar seyrettim onlara dayanarak bunları yazıyorum.

 

 

Bu yazı 721 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» AMATÖR KULÜPLERE MADDİ DESTEK
» Adı : Hüseyin Soyadı : TUZCU
» Adı: Mehmet Soyadı : YÖRÜTEN
» ADI : Özgür SOYADI: USLU
» 2.AMATÖR KÜME
» BELEDİYE BAŞKANLIĞI
» FUTBOL-BASKETBOL
» HOŞ GELDİN KENTSPOR
» BAL LİGİ
» SAL LİGİ
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx