19 Haziran 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 22°C
Açık
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
VEFAT EDEN SPOR EFSANELERİ
Yazı Tarihi: 10 Şubat 2017 Cuma 07:29

Bu yakınlarda birçok genç yaşlı tanıdıklarımız dostlarımız, arkadaşlarımız ebediyete intikal ediyorlar. Her birimiz tanıdık tanımadık camilerde bu insanlarımızı uğurlarken devamlı kötülükten bir şey gelmez, yarın ne olacağımız belli değil gibi kulağa hoş gelen ve insancıl olan bu sözleri söylüyoruz. Sonra camiden çıkıp normal hayatlarımıza devam ediyoruz. Şimdi soracaksınız nasıl? Hangi yaşantı diye her birimiz bunların nasıl ve ne olduğunu zaten biliyoruz. Kavgalar sabırsızlıklar, birbirimize saygısızlıklar ve daha bir sürü olaylar, bunların hepsi ibadet yerimiz camiden çıktıktan sonra devam ediyor, oysa tanıdığımız sevdiğimiz birinin vefatından sonraki düşüncelerimizdi, hep düşünürüm keşke camilerde sevdiklerimizin cenazeleri sonunda konuşup düşündüklerimizi camiden çıktıktan sonra da uygulayabilsek.

Evet şimdi sizlere bir hatırlatma olarak aklıma gelen atladıklarım varsa lütfen kusuruma bakmayın, Lüleburgazspor’a emeği geçen Yönetici, Futbolcu arkadaşlarımı, ağabeylerimi bugün anmak ve hatırlamak, hatırlatmak istiyorum. İrfan ORUÇ, Erol Bülent YALÇINKAYA, Çetin YELMEZ, Ekrem SELVİ, Rahmi HINÇAL, Emrullah ÖZYÜREK, Hilmi ÖZHİSAR, Börekçi Mustafa Mustafa ÇİLEK, Sobacı Lato Latif YALNIZ, Rıfat BARUTLAR, Aslan YENİ, Niyazi BAŞARAN, Emrullah EMRE, Tayfun MERİÇ, Ali Ahmet ağbi Kırmızı Mehmet ağbi, Mehmet Can BAYRAKTAR, Ali IŞIK ve Malzemecimiz her şeyimiz Osman GÜÇLÜ. Atladıklarım ve unuttuklarım varsa ki var biliyorum ve bu yazımdan sonra bana hatırlatılacaktır. Bir sonraki yazımda da mutlaka onları da hatırlatmak,anmak istiyorum.

VE

Ve yine hafta içi genç bir kızımız Sevcan ŞAYLAN ve yine dostumuz arkadaşımız Ali ÇAMDERELİ vefat ederek bizleri ve sevenleri üzmüştür.

Ölüm geldi aldı sevenlerimizi, Allah’ın takdiri, uygun gördü aldı ahrete. Dualarımız siz sevdiklerimizle. Hepimizin başı sağ olsun.

Allah’ım mekanını cennet eylesin dualarımızı kabul etsin, acınızı sizlerle paylaşıyoruz Allah’ım güç versin ailesine ve yakınlarına.

KALDIRIM İŞGALLERİ

Zaman zaman vatandaş şikayetlerini de burada gündeme getiriyorum, ama söylenen şikayetleri de gezerek doğruluğunu gözlerimle görmek istiyorum. Evet geçen hafta yazdığım şikayet hala devam ediyor, yani Minibüs durağının dibinde mal teşhiri bir değil 3 adet mal teşhir tezgahı. Yine kar yağdı, yollar kapandı, inşaatlar durdu. Kısacası Kentimizde de kar yağışı sonrası hayat durdu ama artık kar bitti her taraf açıldı. Ama kaldırımlarda bulunan inşaat malzemeleri hala yerli yerinde duruyor. Yaşlı, genç, bebek arabaları bu yüzden kaldırımlardan inip araçların süratle geçtiği yerlerden geçmek zorunda kalıyor, bırakılıyorlar. Lütfen gerek inşaat sahipleri gerekse yetkililer lütfen gerekli önlemleri alsınlar. Acı yaşamayalım…

FUTBOL

Geçen hafta oynanan müsabakalar sonucunda Amatör Süper Lig’de bol gollü geçti. Bu kadar bol golün atıldığı bir lig gerçekten o İl’in futbolunda SOS veriyor. Futbol maçı mı Basketbol maçı mı anlayamıyorsunuz. Bu da takımların yanılmalarına sebep oluyor. Çok gol atan takım düşünmek zorunda ben mi çok iyiyim rakip mi çok kötü. Bunun neticesini Amatör Süper lig’den BAL Lig’ine çıkacak takımlarımızda anlayacağız. Yıldırımspor çıktı ligi tamamlayamadı. Gerçi daha önce de yazdım yine yazıyorum. İl’imizde BAL Lig’ini tamamlayacak takımlar Lüleburgazspor ve Babaeskispor’dur. Diğerleri çok zorlanır. BAL Ligi’ne çıkacak takımların şimdiden yerel çocuklarından oluşan takımlarını oluşturmaya başlamaları gerekir. Yerel çocukların masrafları daha azdır ve taşıma suyla değirmen dönmez.

 

 

 

Bu yazı 919 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» AMATÖR KULÜPLERE MADDİ DESTEK
» Adı : Hüseyin Soyadı : TUZCU
» Adı: Mehmet Soyadı : YÖRÜTEN
» ADI : Özgür SOYADI: USLU
» 2.AMATÖR KÜME
» BELEDİYE BAŞKANLIĞI
» FUTBOL-BASKETBOL
» HOŞ GELDİN KENTSPOR
» BAL LİGİ
» SAL LİGİ
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx