25 Eylül 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 27°C
Yağmur
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDA SİGARA İÇİLMESİ
Yazı Tarihi: 18 Şubat 2017 Cumartesi 07:14

Bugün ilk olarak yine bir vatandaşın vatandaşlık görevinden bahsetmek istiyorum. Şehir içi toplu taşımacılık yapan bazı araçlarda şoförün, bir veya 2 müşterisi kaldığında hemen sigara yaktığı ve bir veya 2 kişi de olsa sigara içmenin doğru olmadığı belirtilmekte ve ben de her ne olursa olsun kurallara uyulmasını düşünenlerdenim. Şehir içi toplu taşımacılık yapan sürücülerimiz lütfen araçlarında bir kişi dahi olsa sigara içmemelerine dikkat etmelerinin doğru olacağını düşünüyorum. Vatandaşlarımız bu kurallara uyulmadığı taktirde çektikleri fotoğrafları basına vereceklerini söylüyorlar. Umuyorum bundan böyle kurallara uyulur.

AMATÖR SÜPER LİG

Amatör Süper Lig’de sürpriz yok. Kafaya oynayan takımlar yine galip ve sanıyorum bu yıl gerek Amatör Süper Lig’de gerekse 1.Amatör Küme’de gol rekoru kırılacak, çünkü maçlar alabildiğine bol gollü geçiyor, kıran kırana demiyorum sadece bol gollü diyorum. Bu Lig’de ilk üç sıradaki takımların attıkları goller 149, birer galibiyeti olan Sergenspor ve Vizespor dahi 17’şer gol atmışlar, bu da Lig’de takımlar arasındaki farkı çok açık bir şekilde anlatmaya yetiyor.

Babaeskispor, Evrenspor ve Lüleburgazspor arasında geçiyor ilk 2 sıra, ama sanıyorum önümüzdeki hafta 8 Kasım’da oynanacak Lüleburgazspor-Evrenspor müsabakası 2. takımı belirleyecek.

Gayet güzel ve zevkli olacağını düşündüğüm bir müsabaka sonrası BAL’ın 2.takımı belli olacak gibi.

Bu yıl ilk devrede oynadığı futbolu oynayamayan Adaspor geçtiğimiz haftanın bana göre hayal kırıklığı yaratan takımıydı, Lüleburgazspor ise ligin iyi takımı Kofçaz Serhadspor’u yenerek haftanın iyi takımıydı.

Yine bu hafta Amatör Süper Lig’de Mutlu ÇIRPAN, Emre BABAT, Serkan KONUŞ üçlüsünün yöneteceği Büyükkarıştıran-Lüleburgazspor müsabakası bu Lig’in seyredilecek maçı.

1.Amatör Küme A-Grubunda Kavaklıspor’a Amatör Süper Lig’e hoş geldin diyorum. B Grubunda ise Demirköyspor ile Lüleburgaz Trakya Gençlik arasında kıran kırana bir mücadele devam ediyor.

A Grubunda bu hafta çok önemli bir maç var ve dikkat edilmesi gereken bir maç Emirspor-Kavaklıspor müsabakası. Tecrübeli Hakem Cengiz SEV, Emre DURGUT ve Uğur BATTAL hakem üçlüsünün yöneteceği, ilk yarının olaylı müsabakası, ama sağ duyu kazanıp centilmence ve çok zevkli bir müsabaka olacağı kanaatindeyim. Bu Grubun bence en önemli ve izlenmesi gereken müsabakası Emirspor-Kavaklıspor müsabakası. Hafta sonu maç seyretmek isteyenlere Emirspor-Kavaklıspor müsabakasını izlemelerini tavsiye ediyorum.

B Grubunda seyredilecek müsabaka ise yine H.Hüseyin ÇİLLİ, Göker EREL ve Atahan KALENCİ’nin yöneteceği  Lüleburgaz Trakya Gençlik-Celaliyespor müsabakası. Yazdığım hakemler İl Hakem Kurulumuzca görevlendirilen Hakemlerimiz ve yerinde birer görevlendirme diye düşünüyorum. Hakem ve takımlarımıza başarılar diliyorum.

ÇÖPLER

Bu yazımın bir bölümünü vatandaş duyarlılıklarına ayırmak istedim. Evet genelde söz konusu edilen çöpler, ama bu defa bu işi yapan arkadaşlarımızın aceleyle topladıkları ve taşan poşetlerden kalan çöplerin yine geride bir çöp yığını bıraktığından. Alınan sadece poşetler ama aceleyle alındığında da geriye yine hoş görünmeyen kısmı kalıyor çöplerin. Vatandaş diyor ki ilk zamanlar çöpler alındıktan sonra çöplerin kalan kısmı da süpürülüyordu ve geride çöp kalmıyordu ama şimdi sadece ve hızla alınan çöplerden yine geriye çöp yığınları kalıyor. Bizden yazması, yapılması ilgililerden.

4.BALKAN VETERANLAR ve 1. 23 NİSAN ULUSLARARASI FUTBOL tURNUVASI ULUSAL EGEMENLİK KUPASI TURNUVALARI

Belediyemizce organize edilen ve bu yıl 4.’sü düzenlenecek olan Veteranlar Futbol Turnuvası 12-13 ve 14 Mayıs 2017 Tarihlerinde Belediyemiz LYFA Tesislerinde Yurtdışı Balkan Ülkelerinin Veteranları ile yapılacaktır.

Yine Belediyemiz organizasyonu olan 13 Yaş Futbol Turnuvası da 28-29 ve 30 Nisan 2017 Tarihlerinde Belediyemiz LYFA Tesislerinde yurtiçi ve yurtdışından gelecek minikler arasında 1.’si oynanacaktır. Her iki turnuva da 8’er takım arasında oynanacaktır.

 

Bu yazı 822 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» KENTSPOR
» AYAKKABILARIMIZA CAN VEREN ADAM Tevfik KARATAŞ
» AMATÖR KULÜPLERE MADDİ DESTEK
» Adı : Hüseyin Soyadı : TUZCU
» Adı: Mehmet Soyadı : YÖRÜTEN
» ADI : Özgür SOYADI: USLU
» 2.AMATÖR KÜME
» BELEDİYE BAŞKANLIĞI
» FUTBOL-BASKETBOL
» HOŞ GELDİN KENTSPOR
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx