30 Nisan 2017 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 11°C
Parçalı Bulutlu
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
SAYGI
Yazı Tarihi: 24 Şubat 2017 Cuma 07:14

Ne saygısı diyeceksiniz? Şimdi alt tarafta okuduğunuz TBMM’ce kabul edilen bir yasadır.

(4207 sayılı Tütün Mamullerinin Zararlarının Önlenmesine Dair Kanunda değişiklik yapan 5727 sayılı Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanun, TBMM’de 3.1.2008 tarihinde kabul edilmiştir. Bu kanunla beraber kapalı mekânlarda tütün ürünlerinin tüketilmesi yasaklanmıştır)

Yani, kapalı mekanlarda sigara içilmemesi gerekir. Bir vatandaşımız aradı ve anlattı; ‘Ben sigara içmiyorum bu yüzden bu yasadan çok memnunum’ dedi. Birçok kapalı mekanda bu uygulama yapılıyor, ancak bazı kapalı mekanlar bir müddet sonra sigara içiyor musunuz diye sorup evet diyenlere kül tabağı dağıtıyorlar, hayır diyenlerin yanından geçip gidiyorlar. Yani kapalı mekanlarda sigara içilmez yasağını deliyorlar. Müşterilerini memnun etmeye çalışıyorlar, ama sigara içen müşterilerini. Ya sigara içmeyenleri, onları hiç düşünmüyorlar. Kısacası saygı dedim ya işte mekan sahipleri sigara içen müşterilerine saygı duyup onları yasağı delerek memnun etmeye çalışıyorlar, ama sigara içmeyen müşterilerine saygı duymuyor, onları sigara dumanı ve kokusuna mahkum ediyorlar. Kısacası bunu anlatan vatandaşımız ‘Sigara içenlere değil biz içmeyenlere saygı duyulmasını istiyoruz’ diyor, ‘Dışarıya çıkıp içebilirler’ diyor. Evet ben de katılıyorum bu vatandaşımıza. 

AMATÖR SÜPER LİG

Geçen haftanın en önemli müsabakasında Lüleburgazspor Büyükkarıştıranspor’u Büyükkarıştıran’da 2-1 yenerek iddiasını devam ettiriyor. Ancak bu hafta yine Amatör Süper Lig’in en önemli müsabakası Lüleburgaz 8 Kasım Stadı’nda oynanacak olan Lüleburgazspor-Evrenspor müsabakası. Çünkü Sergenspor’un Babaeskispor’u yenmesi çok zor. O Yüzden Lüleburgazspor-Evrenspor müsabakası haftanın en önemli müsabakası, diğer müsabakalar bundan sonra sadece formalite maçları. Vizespor ve Segenspor düştü gibi. 3.takım olarak da Kırklareli Sanayispor mu olacak Kaynarca Gençlik mi? Bunu ilerleyen haftalarda göreceğiz. Bir sonraki hafta oynanacak Kaynarca Gençlik ve Kırklareli Sanayispor maçı belki de düşecek 3.takımı belli edecek.

1.AMATÖR KÜME

Geçen hafta da yazmıştım A Grubu’nda Kavaklıspor geçen haftanın önemli maçında Emirspor’u 3-0 gibi net bir skorla yenerek kendini Amatör Süper Lig’e hazırlıyor. A Grubu’nun seyredilecek müsabakası yine Nadırlı Gençlikspor-Emirspor müsabakası.

B Grubu’na geldiğimizde bu grupta durum biraz karışık bu hafta Turgutbey Gençlik-Demirköyspor müsabakası iyi maç olacak. Demirköyspor’un mutlaka galip gelmesi gerekiyor, ancak tersi bir sonuçta Lüleburgaz Trakya Gençlik’in Karaağaçspor’u yenmesiyle son haftaya kadar 1.liği sürükleyecek. Yani 1.Amatör Küme B Grubu müsabakaları daha heyecanlı geçecek.

LÜLEBURGAZ VETERANLAR SPOR KULÜBÜ

Hafta içi Durak Mahallesi Beylik Et Lokantası’nda düzenlediği yemekte bir araya gelen Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü aynı zamanda hafta sonu gideceği Bulgaristan Cisri Mustafa Paşa ile yapacağı dostluk müsabakasının programını yaptı.

Bu yazı 350 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» AMATÖR SÜPER LİG’E HOŞGELDİN LÜLEBURGAZ TRAKYA GENÇLİK
» Sabri DOĞRUGİDEN
» AMATÖR SÜPER LİG
» MANDIRA ADASPOR: 1 LÜLEBURGAZSPOR: 1
» Adı : Mesut
» SAYGI
» TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDA SİGARA İÇİLMESİ
» VEFAT EDEN SPOR EFSANELERİ
» FUTBOL
» VATANDAŞ ŞİKAYETLERİ
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter