19 Haziran 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 22°C
Açık
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
Adı : Mesut
Yazı Tarihi: 03 Mart 2017 Cuma 07:12

SOYADI                     : GÜNÖZEN

DOĞUM TARİHİ       : 04 EYLÜL

 

Şimdi soracaksınız Mesut GÜNÖZEN kimdir diye. Evet Mesut GÜNÖZEN bir futbol sevdalısıdır. Pınarhisarspor başta olmak üzere birçok kulüple sevgi bağı vardır, ancak Pınarhisarspor vazgeçilmezidir. Sosyal medyayı olumlu ve kullanılması gerektiği gibi kullananlardandır Mesut GÜNÖZEN. Nerede bir maç, nerede bir spor ile ilgili toplantı olsa, nerede bir turnuva olsa, minik takımlar dahil Mesut GÜNÖZEN’i orada görebilirsiniz. Sempatik, dost canlısıdır. Sosyal yönü güçlüdür. Spor camiasından tanımadığı, spor camiasından da onu tanımayan bilmeyen yoktur. Yapıcıdır. Sabah bir bakarsınız Pınarhisar’da, öğleden sonra Kırklareli, akşamüzeri Büyükkarıştıran’da. Nasıl yetişebiliyor anlamak mümkün değil, geziyor devamlı her yeri. Bilhassa da spor yapılan saha ve salonları. Evet Mesut GÜNÖZEN ile ilgili şimdilik bu kadar yazabildim, ama ileride Muhittin BİLGİÇ’le beraber her ikisine de birlikte daha fazla yer ayırmak istiyorum.

TOPLU TAŞIMADA GEÇEN SOHBET

  Her zaman değil ama işim acele ise işime veya çarşıya minibüslerle gitmeye çalışırım. Çünkü genelde her yere yürüyerek gitmek de benim sevdam. Yine minibüse binmem gerektiği bir sabah araca bindim, GÜNAYDIN dedim. Zaten araçta kaptanla beraber 3 kişiydik. Kaptan, yanında oturan müşteri ve ben.

Ben bindiğimde ikisi sohbet ediyorlardı, hem de ne sohbet oldukça hararetli. Eğitim ve araçların, yayalara saygılarından bahsediyorlardı, ama bu saygının Türkiye’de olmadığından. Kaptan, harici yolcumuz bu ülkede böyle okumuş olmayacaksın, okumuşu idare edemezsin, cahil olacaksın ki istediğin gibi yönetebilesin diyerek birçok araç sürücüsünün dikkatsiz olduklarından bahsediyorlardı. Bu arada tabi sözü kaptanımız aldı o harika şivesi ile başladı anlatmaya,’Geçenlerde bi akşam kavede oturiyiz genç bi çocuk anlatıydi”, ‘ben Avrupa’da yaşıyım, küçücük bi köyde kalıyim, ama köy. O köy sizin burdaki şeerlerden mesela süleyin bana bi büyük yer ani İstanbul, ani İzmir mesela, işte oralardan daa iii be ya, o köyde çızgıyı gördünmü 200’le bilem gelse araba zınk diye dururmuş” yani yaya yolundan geçenlere öncelik tanınırmış, tabi kaptan ağbinin şivesi çok tatlı ben bir kısmını yazmaya çalıştım anlattıklarının çünkü diğer yolcumuz geleceği yere gelerek indi ve ardından ben de indim  ve düşünmeye başladım. Gerçekten bazen güzel sohbetler oluyor araçlarda. Ama ne hikmetse genelde anlatılanlar kendimiz haricinde herkesi rahatlıkla tenkit etmemizle başlıyor ve bitiyor. Kendi yaptıklarımıza bakmıyoruz. Avrupa’da yaya çizgilerinden adımınızı attığınız an araçlar duruyor, tabi zaten şehir içinde oluyor bu ve araçlar bizim burada olduğu gibi şehir içinde zaten 200’le falan gitmiyor. Burada bırakın yaya geçidinden geçmeyi size yanan yeşil ışıkta dahi çok dikkatli olmalısınız. Tabi bu konuşmalarda sinkaflı kelimeler de vardı onları yazmadım ama sinkafları dahi bir hoş söylüyordu.

VE LÜLEBURGAZSPOR: 3            EVRENSPOR: 0

Evet beklenen oldu ve net bir sonuç Lüleburgazspor 3-0’la yer değiştirdi. 3.lükten 2.liğe yükseldi. Artık sona geliniyor. Babaeskispor ve Lüleburgazspor el ele BAL Lig’ine çıktılar gibi, ancak bundan sonra BAL Lig’i planları yapmalılar ve yerel genç dinamik çocukları şimdiden mercek altına almalılar. Hazırlıklarını buna göre yapmalılar.

Bu haftanın Amatör Süper Lig’deki seyredilecek maçı, ilk yarı kendi sahasında yenildiği Büyük Mandıra Adaspor ile deplasmanda oynayacağı maçtan rövanşı alması.

1.Amatör Küme A Grubu’nda seyredilecek maç Emirspor-Lüleburgaz Kentspor maçı, B Grubunda da Lüleburgaz Özerspor-Karaağaçspor maçı seyredilmesi gereken maçlar diye düşünüyorum.

 

Bu yazı 866 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» AMATÖR KULÜPLERE MADDİ DESTEK
» Adı : Hüseyin Soyadı : TUZCU
» Adı: Mehmet Soyadı : YÖRÜTEN
» ADI : Özgür SOYADI: USLU
» 2.AMATÖR KÜME
» BELEDİYE BAŞKANLIĞI
» FUTBOL-BASKETBOL
» HOŞ GELDİN KENTSPOR
» BAL LİGİ
» SAL LİGİ
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx