19 Haziran 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 22°C
Açık
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
MANDIRA ADASPOR: 1 LÜLEBURGAZSPOR: 1
Yazı Tarihi: 10 Mart 2017 Cuma 07:22

Evet, Lüleburgaz’da 6 Kasım 2016’da 2-1 yenildiği Mandıra Adaspor’dan Lüleburgazspor rövanşı alamadı, alamadığı gibi 2 puanı da Mandıra’da bıraktı. Pazar günü 3 maç seyrettim ama birer devrelerini. Mandıra’da ilk yarıyı seyrettik. Takımlar hakkında yorum yapmayı sevmiyorum. Tribüne çıkmadık, seyyar köftecilerin yanında yedek kulübesinin yanında oturduk. Köfte sucuğumuzu yerken maçı da seyrederiz dedik. Ve maç saatini bekledik. Oturduğumuz kulübeyi tesadüfen Lüleburgazspor seçti veya öyle kaldı. Maç başladı, dakika 3 ve Lüleburgazspor 1-0 öne geçiyor. Maça hızlı başladı. İyi de götürüyor, gol kaçırıyor ama benim asıl dikkatimi çeken, sahada oynayan genç adamlara tribünlere gelmiş Kulüp Başkanı, Yönetim Kurulu üyeleri, taraftarlara rağmen kulübeden oyunculara karşı söylenen sözler, hitap şekilleri. Öncelikle Takım LÜLEBURGAZSPOR ve oynayanlar Lüleburgazspor’un gencecik pırıl pırıl çocukları ama kulübeden kendilerine uyarı şekilleri Lüleburgazspor’a ve de sahada oynayan çocuklara saygısızlıktır. Lan’lı, ulan’lı “oynamazsan seni çıkarırım lan’ gibi kelimeler Lüleburgazspor kulübesine yakışmıyor. Sonuç önemli değil 1-1 Lüleburgazspor boş kulübe ile de oynasa bu takım BAL Lig’ine çıkar ve çıkacak. Evet bu sözleri duyduk yanımızda bulunan diğer seyircilerden utandık. 2.yarı sahadan da Mandıra’dan da ayrıldık.

Ancak yine bu müsabakada Hakem ile ilgili bir iki kelime söylemek istiyorum. Müsabaka Hakemi bence bu maça hafif geldi, gerçi Serkan Hocam mutlaka belirlemiştir, ama ben de gördüğüm ve önemsediğim bir iki olayı anlatmak istiyorum. Bence en önemlisi etki altında kalması, yanındaki Mandıra Adasporlu oyuncu gayet rahat bir şekilde el kol hareketleri ile tribünlere bir şeyler yapıyor ve söylüyor. Hem de Hakemimizin 1 metre yakınından, uyarı yok ikaz yok, yine bir Mandıra Adasporlu oyuncu tribünlere yaklaşarak o da bir şeyler söylüyor yine uyarı yok ikaz yok. Biliyorum Serkan Hocam da bunları mutlaka görmüştür. Bu sadece bu kardeşlerimin biraz daha dikkatli olmaları için.

Yolumuz Alpullu’ya gelince baktık Alpullu Gençlik-Demirköyspor müsabakasının 2.yarısı oynanıyor. Bu defa bu maçı da seyredelim dedik, çünkü Demirköyspor lider ve Amatör Süper Lig’e merhaba dedi. Sahada yıllar öncesinden tanıdığımız Kadir Hoca, Osman KARABIÇAK, Vacit Toraman ağbimiz, Milli Hakemimiz Alpullu Gençlik Kulüp Başkanı Ülkü TIRPANCI, kardeşi eski Hakemimiz şimdi Müdürümüz ve veteran takımımız oyuncusu Cem TIRPANCI, Alpullu Belediye Başkanımız ve Demirköyspor Kulüp Başkanı hepsi oturmuş bir arada maçı izliyorlar. Sonuç Demirköyspor 4-1 centilmence bir maç alıyor ve dostça el sıkışarak ayrılıyor takımlar ve yöneticileri.

Ve gece Durak Mahallesi Tevfik Baba stadı Trakya Gençlik-Turgutbeyspor müsabakasını izliyoruz. Trakya Gençlik gerçekten çok genç ve çok top yapan bir takım, ileride çok daha başarılı olacağı ve çok iyi sporcular çıkaracağına inanıyorum. Evet böylece bir günde 6 takımı birer devre de olsa seyretme imkanı bulduk.

RESTAURANT-ALPULLU

Ülkü TIRPANCI ve Vacit TORAMAN’ın misafiri olarak Alpullu Gar’da eski Futbolcu Ergun Kaptan ve sevgili eşleri Arzu Hanım’ın işletmeciliğini yaptıkları Tren Garı’ndaki restorana gittik. Ben Musa GABRALI, Vecit TORAMAN, Cem TIRPANCI, gerçekten dizaynı, eski Alpullu Spor, Şekerspor takımlarının tarihi fotoğrafları, pırıl pırıl temizliği ile daha oturduğumuzda dikkatimizi çeken bir iki örnek ve daha sonra yediğimiz et ve diğer soğuk mezeleri ve güler yüzlü servisi ile gerçekten Alpullu ve civarına yakışır bir yer olmuş. Ayrıca her hafta sonu Cuma Cumartesi akşamları müzik var. Bahçesi de ayrıca hizmete hazır, bir defa gidenin tekrar gitmek için zaman ayırmaya çalışacağına inanıyorum. Ergun Kaptan ve değerli eşlerine hayırlı işler diliyorum.

BABAESKİSPOR-PINARHİSARSPOR

Evet sonuç 2-1 Pınarhisarspor lehine iken müsabaka 89.dakikada Hakem tarafından tatil ediliyor. Kimsenin düşünemeyeceği bir sonuç ve Babaeskispor’un bu maça kadar mağlubiyeti yoktu. Namağluptu ama şimdi hakem raporu, gözlemci raporu ne diyecek, bir defa bu müsabaka sonucu 3-0 Pınarhisarspor lehine tescil edilecek. Daha başka ceza verilir mi bilemiyorum. Kötüsü de oyuncu ihracı. Bunlar benim tanıdığım Babaeskispor’a yakışmıyor. Asla bu olaylar tüm Babaeski ve Babaeskispor’lu futbolculara mal edilemez. Ancak keşke lider ve liderliğe oynayan takımlara daha tecrübeli hakemler atanmış olsa, yine Başarılı İl Hakem Kurulumuzun bundan sonra bu tip müsabaka atamalarında daha duyarlı olacaklardır.

 

Bu yazı 890 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» AMATÖR KULÜPLERE MADDİ DESTEK
» Adı : Hüseyin Soyadı : TUZCU
» Adı: Mehmet Soyadı : YÖRÜTEN
» ADI : Özgür SOYADI: USLU
» 2.AMATÖR KÜME
» BELEDİYE BAŞKANLIĞI
» FUTBOL-BASKETBOL
» HOŞ GELDİN KENTSPOR
» BAL LİGİ
» SAL LİGİ
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx