19 Haziran 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 22°C
Açık
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
AMATÖR SÜPER LİG
Yazı Tarihi: 17 Mart 2017 Cuma 07:19

Amatör Süper Lig’de 2.yarının en önemli müsabakası bu hafta oynanacak olan Lüleburgazspor-Babaeskispor müsabakası.

Bu maç sonrası Lüleburgazspor’u engelleyecek başka bir takım yok, yani nereden bakarsak bakalım Lüleburgazspor BAL Ligi’nin takımı. 1. mi olur 2. mi olur ama her halükarda 2017-2018 sezonunda BAL Ligi’nde oynayacak.

Diğeri de her ne olursa olsun Babaeskispor olacaktır diye düşünüyorum. 2-3 kendini bilmezin yaptığı kötü hareketi hiç kimse tüm Babaeski’ye mal etmeye çalışmasın. Her takımın iyi ve kötü zamanları mutlaka vardır. Babaeskispor’u bir maç ile kimse gündeme getirmesin. Babaeskispor ve Lüleburgazspor maçında her iki takım yöneticilerine de sesleniyorum, anlaşın ve her iki takımın taraftarları beraber izlesin müsabakayı ve el ele çıkın BAL Lig’ine, dosta düşmana gösterin dostluğu, tanıdığım ve bildiğim kadarıyla her iki takım Başkan ve Yöneticileri bu anlayıştadır ve taraftarlarına sahip çıkacak durumdadır. Bir ilki başlatın ve sergileyin Trakya dostluğunu sevgili Lüleburgazspor ve Babaeskispor Başkanlarım…

 

LÜLEBURGAZ VETERANLAR SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ

Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü Derneği geçtiğimiz hafta sonu yine Bulgaristan Lyubimets Veteran Futbol Takımının davetlisi olarak gittiği bu güzel ülkenin güzel insanları ile oldukça kalabalık bir izleyici topluluğu karşısında 3 defa geriye düşmesine rağmen zevkli ve neşeli geçen bir futbol müsabakası sonucunda 3-3 berabere kalarak yine bir haftayı geride bıraktı.

Müsabaka sonrası Lyubimets Veteranları takımımızı çok güzel bir şekilde gerçekten çok hoş ve çok güzel bir restoranda yemek vererek ağırladı.

Çok güzel bir dostluk sergileyen dost ve komşu ülkemiz Bulgaristan Lyubimets Veteranlarını bizler Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü olarak en kısa zaman da Kentimizde ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyacağız.

LÜLEBURGAZ VETERANLAR SPOR KULÜBÜ Sadece yurt içi değil yurtdışında da Kentimizi en iyi şekilde temsil etmektedir. Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübünün yıl içi programı oldukça kalabalık. İki haftada bir Yurtiçi Trakya Ligi’nde mücadele eden Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü, aynı zamanda Nisan ayında Stara Zagora ve Varna Futbol Turnuvalarına katılacak, Mayıs ayında yine Kentimizde yapılacak 4.Balkan Turnuvası için hazırlıklarına başlamıştır.

Daha sonra yine 2017 yılı içinde Stara Zagorada 2. bir Turnuvaya, Pleven’de yapılacak bir diğer Turnuvaya, ayrıca Ekim ayı içinde Karadeniz’e kıyısı olan ülkeler arasındaki Bulgaristan, Ukrayna, Romanya ve Türkiye’nin de katılacağı Veteran Basketbol ve Futbol Turnuvasına ev sahipliği yapacaktır.

1.AMATÖR LİG

Evet geçtiğimiz hafta oynanan müsabakalar sonucunda 1.Amatör Küme sona erdi. Şampiyonlar belli oldu. Sıra Play-Off’larda, Play-Off sonrası 1 takım daha çıkacak Amatör Süper Lig’e.

A Grubunda Kavaklıspor ve B Grubunda da Demirköyspor’a Amatör Süper Lig’e hoş geldiniz diyor, 2017/18 sezonunda başarılar diliyorum.

2.AMATÖR KÜME

Sessiz sedasız başladı ve 3.Haftaları oynandı. A Grubunda Karamusul  Ergenespor ve B Grubunda da sanıyorum Kırklareli Hürriyetspor, Mandıra Hürriyetspor olacak ki 3’te 3 yaptılar. Gayet iyi gidiyor her iki takım da. Ama yine Kırklareli Hürriyetspor’a bir tavsiyem olacak acilen Tüzük değişikliği yaparak adlarını Manndıra Hürriyetspor olarak tescil ettirmeleri.

Sevgili okuyucularım 2 hafta yazılarıma ara vermek zorundayım, çünkü siz bu yazımı okurken ben Abu Dhabi’ye uçmuş olacağım. Yazılarıma 1 Nisan’da döndükten sonra devam edeceğim. İlk yazımda sanıyorum gezdiğim yerleri az da olsa sizlere tanıtmak olacaktır. Bu haftalık da bu kadar sağlıcakla kalın.

 

Bu yazı 1193 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» AMATÖR KULÜPLERE MADDİ DESTEK
» Adı : Hüseyin Soyadı : TUZCU
» Adı: Mehmet Soyadı : YÖRÜTEN
» ADI : Özgür SOYADI: USLU
» 2.AMATÖR KÜME
» BELEDİYE BAŞKANLIĞI
» FUTBOL-BASKETBOL
» HOŞ GELDİN KENTSPOR
» BAL LİGİ
» SAL LİGİ
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx