19 Haziran 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 22°C
Açık
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
AMATÖR SÜPER LİG’E HOŞGELDİN LÜLEBURGAZ TRAKYA GENÇLİK
Yazı Tarihi: 28 Nisan 2017 Cuma 07:17

Evet. Amatör Süper Lig’in 2017/2018 sezonundaki 1.Amatör Kümeden gelen 3.Takımı da belli oldu. Adı LÜLEBURGAZ TRAKYA GENÇLİK. Büyük mücadelelerden sonra hak ettiği yere geldi. Yönetimi ile Teknik sorumluları ile gerçekten Türk futboluna futbolcu kazandırmayı amaçlayan bir kulüp, sessiz sedasız kavgasız gürültüsüz Kırklareli Futbolunda ‘Ben de varım’ dedi.

TRAFİK

Kentimiz büyüdü, araç sayısı fazlalaştı. Türkiye’de araç yoğunluğunda ilçeler arasında ilk sıralarda. Kentimizde müthiş bir trafik yoğunluğu ve bir o kadar da trafik magandalığı var. Tek yön yapılan yollarımız var ama sözde tek yön, ya belli yerlerde tabela  yok ki, bir çoğunda var buna rağmen ters yöne girenler ve yolunda gidenler arasında tartışmalar yaşanıyor. Bilhassa Zeliha Özbek Parkı’nın oradaki Fatih Caddesi’nden gelip İstanbul Caddesi’ne gidilen tek yönlü yola İstasyon Caddesi’nden gelip girerek Fatih Caddesi’ne çıkmak isteyenler arasında karmaşa yaşanıyor.

Ve 8 Kasım Stadı yolu tek yön olmadığı için E-5 ten gelen ve itfaiye yolundan gelip E-5’e çıkmak isteyenler arasında müthiş bir trafik karmaşası yaşanmakta. Zaten Bercadia’nın açılmasından sonra Dedeoğlu sitelerinin önünden E-5’e kadar olan kısım bir facia, anlatılamayacak kadar bir trafik karmaşası var.

Yine konulan delinatörler bir miktar trafiği düzenlemiş olsa da sürücülerin birçoğu buna uymamakta ve üzerlerine çıkmaktadırlar. Delinatörler yine de birçok yerde trafiği oldukça rahatlattı, ancak bilhassa tek yönlere daha fazla önem gösterilmeli ve birçok sokakta da tek yön uygulamasına gidilmelidir. Bilhassa 8 Kasım’a giden Dedeoğlu siteleri önünden geçip E-5’e kadar olan bölüm anlatılamayacak kadar yoğun.

Ve toplu taşıma araçlarının park yerleri 4’lü flaşörlerini yakıp hatta buna gerek duymadan, saatlerce araçlarını park edenlerle dolu, bilhassa Belediye kapalı otoparkının karşısından Emrullah Efendi Caddesi’ne dönüşteki durak devamlı araçlarla işgal ediliyor ve minibüsler yol ortasında yolcu indirme bindirme işini yapmak zorunda kalıyor ve trafik sıkışıyor.

AMATÖR SÜPER LİG

 Amatör Süper Lig’de bu hafta en önemli müsabaka Babaeski’de Babaeskispor-Evrenspor arasında oynanacak ve BAL Lig’inin 2.Takımını belirleyecek bir müsabaka olacak. Seyredilmeye değer bir maç, tabii Lüleburgazspor’un Pınarhisar’da oynanacak müsabakası da bir nevi şampiyonluk müsabakası ve müthiş bir taraftar topluluğu tarafından izlenecek. Çünkü Lüleburgazspor her şartta BAL Ligi’ne çıkmış durumda. O yüzden 2.Takım için Babaeski’de oynanacak Babaeskispor –Evrenspor müsabakası haftanın en önemli müsabakası. Yine her iki müsabakada da önce centilmenlik diyoruz.

2.AMATÖR KÜME

Evet 2.Amatör Küme’nin de A Grubunda Karamusul Ergenespor için 1.Amatör’e çıkmaya çok az kaldı. B Grubu’nda ise Hamitabatspor önde gibi görünüyor ancak ensesinde 3 takım daha var ve lig sonuna kadar da Hamitabatspor’u rahat bırakmayacaklar gibi görünüyor. Tabi 2.Amatör kümeden 1.Amatör Küme’ye birinciler haricinde gruplarında 2. 3. 4. ve 5. sıradaki takımlar arasında oynanacak play-off müsabakaları sonunda 2 takım daha gelerek 4 takım 1. Amatör kümeye çıkmış olacak. Tabi play-off müsabakaları A2-B5 galibi ile B2-A5 galibinin, A3-B4 ile B3-A4 galibinin oynayacakları müsabakalar sonunda kazanacak 2 takımla beraber 1.Amatör kümeye çıkacak diğer 2 takım belli olacak.

23 NİSAN ULUSLARARASI SPOR TURNUVASI

Evet bugün, yarın ve öbür gün yani 28-30.04.17 tarihleri arasında Belediyemiz LYFA tesislerinde U-13 Futbol ve U-12 Basketbol Turnuvaları başlıyor. U-13 Futbol’da 8 Takım, Basketbol’da da 6 takım 3 gün süresince mücadele edecek.

U-13’te Lüleburgaz Atletik, Galatasaray-Kasımpaşa-Altınordu-Başakşehir-Beşiktaş ile Bulgaristan Varna ve Yunanistan Xanti takımları mücadele edecek. U-12 Basketbol’da da Lüleburgaz Trend-Darüşşafaka-Borusan-Banvit-Galatasaray ve Bulgaristan Varna takımları karşı karşıya gelecek.

GÜZEL SÖZLER

Zaman zaman burada güzel sözlere yer vermek istiyorum, daha önce de yazmıştım ama Mevlana’nın bir sözünü çok sevdiğim için bir defa daha yazmak istedim.

“Suskunluğum asaletimdendir, her lafa verilecek bir cevabım var. Lakin bir lafa bakarım laf mı diye.

Bir de söyleyene bakarım adam mı diye?”

Mevlana, bu ünlü sözlerini suskunluğun asalet olduğunu ve nefsinin hırslarına kapılıp her söze yanıt vermediğini ifade etmek için söylemiş. Mevlana her sözün düşünce içermediğini, düşünce içermeyen sözleri ise dikkate alarak karşılık vermek gerekmediğini anlatmaya çalışmış.

“Lafa bakarım laf mı diye?” demesi bunu anlatıyor.

Düşünce içermeyen, bir anlamı olmayan değersiz sözleri “laf” olarak kabul etmiyor Mevlana… Tabii anlamsız sözler söyleyenleri adam yerine koyup da onlara yanıt vermek de istemiyor ve onlara yanıt vermiyor.

Ancak bu sözleri birilerini aşağılamak için söylemiyor.

Mevlana hiç kimseyi incitmez ve kendisi nedeniyle kimsenin incinmesini de kuşkusuz istemezdi.

Bu yazı 718 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» AMATÖR KULÜPLERE MADDİ DESTEK
» Adı : Hüseyin Soyadı : TUZCU
» Adı: Mehmet Soyadı : YÖRÜTEN
» ADI : Özgür SOYADI: USLU
» 2.AMATÖR KÜME
» BELEDİYE BAŞKANLIĞI
» FUTBOL-BASKETBOL
» HOŞ GELDİN KENTSPOR
» BAL LİGİ
» SAL LİGİ
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx