24 Nisan 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 15°C
Açık
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
23 NİSAN ULUSLARARASI SPOR TURNUVASI
Yazı Tarihi: 05 Mayıs 2017 Cuma 09:13

Evet. Geçtiğimiz hafta sonu Belediyemiz önderliğinde Kentimizde yine bir ilk’e imza atıldı ve yurtiçi ve yurtdışından 12-13 yaş gruplarında 8 Futbol ve 6 Basketbol takımının katılımıyla ses getiren bir Turnuvayı geride bıraktık.

Turnuvaya katılan takımlara baktığımızda gerçekten ülkemizin önde gelen takımları ve Bulgaristan-Yunanistan gibi ülkelerden gelen takımlar turnuvaya renk kattı.

Futbol’da Beşiktaş-Galatasaray-Altınordu-Başakşehir-Kasımpaşa-Yunanistan Xanti-Bulgaristan Varna ve Kentimiz U-13 il Şampiyonu Atletik takımının katılımıyla çok güzel bir turnuva gerçekleşti. Finali yine Beşiktaş ve Galatasaray oynadı ve futbolda 1. 23 Nisan Uluslararası Spor Turnuvası’nın şampiyonu oldu. Beşiktaş ikinci ve Yunanistan Xanti takımı kentimiz Atletik takımını 1-0 yenerek üçüncü oldu.

Basketbolda da Galatasaray ve Darüşşafaka Doğuş oynadı ve Galatasaray burada da şampiyon oldu.

Katılan takımların tamamı gerek Kentimizden ayrılırken gerekse web sayfalarında Kentimizdeki Turnuvaya yer vererek memnuniyetlerini belirtmişlerdir.

Burada aslında Kentimizdeki tüm alt yapı sorumlularının takımlarının başında bu turnuvayı sonuna kadar takımlarına seyrettirmelerini isterdim. Gerek Futbol gerekse Basketbol alt yapılarının. Çünkü Kentimize gelen takımlar Ülkenin saygın takımlarının alt yapıları, bu takımlarda oynayan birçok genç de yarının profesyonel ve milli futbolcuları olacak. Kentimin alt yapı çalıştırıcıları ve sporcuları bence gerçekten çok büyük bir seyir imkanını kaçırmışlardır. Aynı gün sporcularına antrenman yaptıracaklarına LYFA’ya getirip bu yarışmaları seyrettirseydiler, antrenmanlarında verdiklerinden çok daha fazlasını kazanmış olacaklardı.

VE

4. BALKAN TURNUVASI

Evet şimdi de yine Belediyemizin önderliğinde 12-14.05.2017 Tarihlerinde LYFA’da Bulgaristan, Yunanistan, Sırbistan,  Bosna-Hersek, Romanya ve Kentimiz 2 Veteran Takımı Futbolda, yine Sırbistan, Bulgaristan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Galatasaray, Best Akademi ve Kentimiz 2 Veteran Basketbol takımları Erkek Veteran Basketbol ve Bayan Basketbol’de de Sırbistan, Bulgaristan, Yunanistan, Best Akademi ve Kentimiz takımının katılımıyla yine bir spor şenliği yaşanacaktır Belediyemiz LYFA Tesislerinde.

AMATÖR SÜPER LİG

İl’imiz Amatör Süper Lig’i bu hafta sonu oynanacak müsabakalarla 2016/2017 sezonunu tamamlamış olacak. Tabi bu hafta sonu oynanacak müsabakalar artık formalite müsabakaları. Çünkü geçtiğimiz hafta Babaeskispor’un Evrenspor’u yenmesiyle İl’imiz BAL Lig’ine çıkacak 2. Takım da Lüleburgazspor’un arkasından belli olmuştu.

Bu hafta Lüleburgazspor’un maçı yok. Babaeskispor Mandıra Adaspor ile oynayacak, yenilse dahi BAL Ligi’nin 2.Takımı olacak. Haftanın 2 önemli maçı Kırklareli Sanayispor ve Kaynarca Gençlik takımlarının rakipleri ile yapacakları müsabakalar sonucunda Sergenspor ve Vizespor’dan sonra 1.Amatör Kümeye düşen 3.Takım olacaktır.

Enteresandır, Amatör Süper Lig’de şampiyon olan takım BAL Lig’ine gitmez, BAL Lig’ine çıkan takım sezonu tamamlamadan çekilirse gelin Kırklareli İl’inin Futbolunu görün. Bunlar BAL Lig’ine hak kazanan takımlar bir de Amatör Süper Lig’e çıkıp burada maçlara çıkmayan takımlar. Takım sayıları azalmakta, maddi imkansızlıklar kulüplerin bellerini bükmektedir. Acilen bu duruma çözüm getirilmelidir.

1.Amatör Kümeden Amatör Süper Lig’e çıkan takımlardan Lüleburgaz Trakya Gençlik çok genç kadrosu ile mücadele ederek Play-Off’lardan Amatör Süper Lig’e gelmiştir.

Kendi alt yapısı ile kendi imkanları ile büyük bir başarıya imza atmışlardır. Alt yapıları sağlamdır ve böyle devam ettikleri sürece Amatör Süper Lig’de kalıcı olacaklardır.

VETERANLAR TRAKYA LİGİ FİNALLERİ

Trakya Veteran Lig Finalleri Trakya’nın değişik İl ve İlçelerinde devam etmektedir. İlk 5’e giren ve en iyi 6.Takımla beraber 16 Takımla 8 müsabaka sonunda sayı 8 Takıma düşmüştür. Bu hafta sonu oynanacak müsabakalar sonucunda sayı 4 Takıma düşecek ve daha sonra da devam ederek elemelerle Trakya Veteran Lig şampiyonu belli olacaktır. Trakya Ligi her geçen yıl artan Veteran takım sayısıyla daha çekişmeli ve heyecanlı bir lig olmaya devam etmektedir.

ÖZLÜ ve GÜZEL SÖZLER

*Kişi kim olduğunu bilmek isterse, kimleri sevdiğine baksın… Mevlana.

*Ve… Bir gün herkes anlar, sevdiğinin kıymetini… Ama gidince, Ama bitince, Ama ölünce… Kısaca; İş işten geçince!

*Uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin. Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin…

*Söz sizin ağzınızda olduğu sürece, sizin esirinizdir. Söz ağzınızdan çıktıktan sonra, siz onun esiri olursunuz.

Bu yazı 775 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» HOŞ GELDİN KENTSPOR
» BAL LİGİ
» SAL LİGİ
» YAYA TRAFİĞİNE AÇIK CADDELER
» TEK YÖN
» HAFTANIN DEĞERLENDİRMESİ
» SÜPER AMATÖR LİGİ
» BALKAN VETERAN LİGİ
» YALÇIN TARZAN
» CEP TELEFON HASTALIĞI
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter