19 Haziran 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 22°C
Açık
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
YÖRESEL GIDA MADDELERİ
Yazı Tarihi: 12 Mayıs 2017 Cuma 07:35

Kongre Meydanı’nda açılmış olan Yöresel gıda maddeleri satış yerleri kente farklı bir hava verdi, geçerken bir uğrayayım dedim, aman Allah o ne kalabalık, gezenler, alış-veriş yapanlar, oturmuş çay içip yemek yiyenler, gerçekten farklı bir yer oldu orası kısa süre de açık kalacak olsa bile, ama sanıyorum bu başlangıç olacak ve devamı gelecektir. Orasını gezmeyenler varsa mutlaka gezip görmelerini isterim.

VETERANLAR TRAKYA FİNALLERİ

 Geçtiğimiz hafta başlayan Trakya Veteranlar Ligi Final müsabakaları bütün hızıyla devam ediyor. 3 gruptan oluşan Trakya Veteranlar Ligi her grubun ilk 5’i ve en iyi 6. takımla 16 takım arasında tek maç eleme usulü yapılan final müsabakalarında Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü ilk maçında yine Kentimiz Kent Masterler takımını penaltılarla eleyerek 8 takım arasına kalmış daha sonra 2.Turda Çorlu’da karşılaştığı Çorlu Masterleri da yine 1-1 lik sonuç sonrası penaltılarla eleyerek son 4 takım arasına kalmıştır. 15.05.2017 Pazartesi günü Büyük Çekmecede karşılaşacağı Küçük çekmece Veteranları maçı öncesi bugün-yarın ve Pazar günü yapılacak Kentimizdeki 8 Takımlı 4. Balkan Turnuvası’na katılacak.

4.BALKAN VETERANLAR SPOR TURNUVASI

Kentimizde bugün başlayacak olan 4. Balkan Veteranlar Futbol Turnuvası’na Bulgaristan Varna ve Stara Zagora kentleri takımları ile Yunanistan, Romanya, Bosna Hersek ve Sırbistan takımları futbolda, yine Basketbol erkeklerde Bulgaristan Plovdiv, Galatasaray, Bosna Hersek, İstanbul Best Akademi, Yunanistan, Sırbistan ve kentimizden Kentspor ile Trend Basketbol, Bayan Basketbolde de Bulgaristan Varna ve Plovdiv, Yunanistan, Sırbıstan, İstanbul Best Akademi ve Kentimiz Lüleburgaz Yıldızları Bayan Takımları katılacaktır. Kısacası hafta sonu Belediyemiz LYFA tam bir spor cümbüşü yaşayacaktır. Geçen hafta yapılan U-13 minikler turnuvası sonrası bu hafta yine LYFA spor dolu bir hafta sonu yaşayacaktır.

2.AMATÖR KÜME

İlimiz Amatör Süper Lig ve 1.Amatör küme futbol müsabakaları sonrası sıra 2.Amatör Küme’de.

2.Amatör Küme A Grubunda Adnan Tansu ŞAHİN Başkanlığında ve Murat ERTAN yönetimindeki Karamusul Ergenespor dolu dizgin gidiyor ama en iyi maç sondan bir hafta önce oynanacak Karamusul Ergenespor-Üsküpspor arasında oynanacak müsabaka olacak gibi geliyor bana. Şu anda her iki takım da mağlubiyetsiz yollarına devam ediyorlar. Ve aralarında amansız bir kovalamaca var Karamusul Ergenespor beni bırak diyor, Üsküpspor peşindeyim diyor. Evet 2 hafta sonrasını heyecanla bekliyoruz.

B Grubuna gelince 7 takımla oynanan bu grupta 2 takım ihraç bir takım var yok 4 Takım var ama haftada ya 1 maç ya da en fazla 2 maç, bazen hiç maç olmayabilir de. Burada da 4 takımdan üçünün de şampiyon olma şansı var hepsinin puanları birbirine yakın. Hamitabat, Kırklareli Hürriyet ve Ahmetbey Karşıyaka Gençlik hepsinin şampiyonlukta şansları var zaten oynayacakları takım kendileri, birbirleri ile maç yapıyorlar. Çünkü 7 takımlı grupta 3 takım yok, haaaa bu sadece 2.Amatör kümede değil bu sene ne hikmetse her küme ve grupta maçlara çıkmayan çıkamayan çekilen takımlar çoğalmaya başladı. Bu da İlimizde futbolun yavaş yavaş kaybolmaya başladığını gösteriyor. Takımlarımızın maddi durumları çok kötü. Ancak fikstür yapılırken takımlarla çok iyi konuşulmalı ve kesinlikle katılıp katılmayacakları belirlenmelidir. Düşünebiliyor musunuz Amatör Süper Lig’de dahi bu yıl 3 takım müsabakalara çıkmadı.

ÖZLÜ SÖZLER

* Açlıktan ölmek üzere bulunan bir köpeği kurtarınız, sizi ısırmayacaktır. İnsan ile köpek arasındaki başlıca fark budur. Mark Twain

*Akıllı konuşur, çünkü onun söylemek istedikleri var; aptal konuşur, zira kendinin bir şeyler söylemek mecburiyetinde olduğunu sanır. Platon

Bu yazı 795 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» AMATÖR KULÜPLERE MADDİ DESTEK
» Adı : Hüseyin Soyadı : TUZCU
» Adı: Mehmet Soyadı : YÖRÜTEN
» ADI : Özgür SOYADI: USLU
» 2.AMATÖR KÜME
» BELEDİYE BAŞKANLIĞI
» FUTBOL-BASKETBOL
» HOŞ GELDİN KENTSPOR
» BAL LİGİ
» SAL LİGİ
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx